برگزاری آخر هفته طراحی در دبی

نویسنده:

۱۱:۳۷:۰۷

این برنامه 3 روزه، بعد از پروژه و نمایشگاه «آرت دبی» که از 18 تا 22 مارس به اجرا درمی‌آید، برگزار خواهد شد. علاوه بر 91 نمایشگاه و 11 پروژه‌ای که توسط هنرمندان و مجموعه‌داران مختلف به نمایش گذاشته می‌شوند، در این آخر هفته طراحی پیش نمایشی از «خیابان آل سرکال»، خیابانی با فضای صنعتی خلاقانه در دبی رونمایی خواهد شد. از دیگر پروژه‌هایی که در دبی در حال اجرا هستند می‌توان به «موزه آینده» اشاره کرد که برای اکسپو جهانی سال 2020 ساخته می‌شود.

این آخر هفته طراحی به هدف به وجود آوردن محیطی که استعدادهای خاور میانه را پروش دهد، خلق شده است و امید دارد که بتواند دبی را به مرکز طراحی بین المللی بی همتایی تبدیل کند. در آخر هفته طراحی دبی، پروژه‌های طراحی از هنرمندان سراسر جهان به نمایش گذاشته می‌شوند. شرکت در این برنامه‌ها برای همگان مجاز است و این پروژه سعی دارد تا شهروندان این شهر را با طراحی و هنر آشنا کرده و در عین حال به مکانی برای نمایش آثار هنرمندان مختلف داخلی و خارجی تبدیل شود. از برنامه‌های این آخر هفته طراحی می‌توان به اجراها و سرگرمی‌های زنده، چیدمان‌های طراحی و نمایشگاه‌های هنری اشاره کرد.

به گفته آمنه آل رستمانی مدیر اجرایی آخر هفته طراحی دبی هدف از برگزاری این هفته طراحی، پرروش و پیشرفت دستاوردهایی است که صنعت طراحی خاورمیانه تا به امروز به آن دست پیدا کرده است.

«منطقه طراحی دبی»(The Dubai Design District's (d3) Design Weekend) در تاریخ دوم تا چهارم ماه آوریل در این شهر برگزار می‌شود.

 

برگرفته از
هفته طراحی
لینک کوتاه

دیدگاه