تغییر متهم ردیف اول حواس‌پرتی راننده‌ها

نویسنده:

۱۲:۱۶:۵۹

همه می‌دانند که استفاده از گوشی هوشمند در حین رانندگی، یک حواس‌پرتی خطرناک است؛ اما خبر بد این است که ساعت‌های هوشمند بیشتر از گوشی‌های هوشمند حواس راننده را پرت می‌کنند. این نتایج از طریق یک سری تست شبیه‌سازی مختلف توسط Transport Research Laboratory(TRL) بریتانیا به دست آمده است.

TRL متوجه شد راننده‌ای که در حال خواندن یک متن روی گوشی هوشمند است، ۲٫۵۲ ثانیه زمان نیاز دارد تا به یک حادثه غیرمنتظره عکس‌العمل نشان دهد. این زمان برای راننده‌ای که از گوشی هوشمند استفاده می‌کند، ۱٫۸۵ و برای راننده‌ای که مشغول مکالمه است، ۰٫۹ است.

استفاده از گوشی هوشمند در حین رانندگی در بیشتر کشورهای جهان ممنوع است. اگر نتایج TRL توسط تحقیقات بیشتر پشتیبانی شود، در این صورت بایستی قوانین جدیدی برای کامپیوترهایی که روی مچ دستمان می‌بندیم، تدوین گردد.
یک سری قوانین وجود دارند که شامل استفاده از ساعت هوشمند نیز می‌شوند، مانند رانندگی بدون توجه و دقت کافی. در بریتانیا ساعت‌های هوشمند تحت عنوان وسایل الکترونیکی که حواس راننده را پرت می‌کنند، شناخته می‌شوند. در ماه دسامبر، یک کاربر ساعت Moto 360 در ایالت ایلینوی به دلیل کنترل آهنگ روی گوشی هوشمندش، متوقف شد. آیا ساعت به عنوان دستگاهی محسوب می‌شود که به دست نیاز ندارد یا خیر؟

این اولین باری نیست که قانون برای هماهنگی با سرعت پیشرفت و تغییرات فناوری دچار مشکل می‌شود. با این حال، یک سری از ایالت‌های آمریکا در حال بررسی قوانین مربوط به استفاده از ساعت هوشمند هستند. در حال حاضر بهترین کار برای حفظ ایمنی در حین رانندگی، نادیده گرفتن صدای نوتیفیکیشن‌هایی است که از ساعت و گوشی می‌شنوید.

 

برگرفته از
حواس‌پرتی
لینک کوتاه

دیدگاه