تغییر حجم موتور نسل جدید Civic هوندا

نویسنده:

۱۲:۲۱:۳۳

اتومبیل Civic Type R مدل ۲۰۱۵ شرکت هوندا، اولین وسیله نقلیه توربو شارژ این شرکت است، اما ظاهر این هاچ‌بک تنها آغازگر روند تغییر موتورهای این شرکت بوده است.
شرکت هوندا قصد دارد تا موجی از موتورهای ۴ سیلندر توربو VTEC در سال ۲۰۱۵ بسازد که برخی از آن‌ها در آمریکا ارائه خواهند شد. تمام این اتومبیل‌ها در کارخانه این شرکت واقع در Anna ایالت اوهایو تولید خواهند شد.

طبق گزارش سایت Automotive News، نسل بعدی اتومبیل‌های Civic یکی از این موتورها را به صورت توربو ۱٫۵ لیتری خواهد داشت. هدف از این کار بهبود مصرف سوخت است و عملکرد مدنظر نیست؛ اما تغییراتی در قدرت نیز ایجاد خواهد شد.

رئیس بخش تحقیق و توسعه این شرکت گفت: «توربو شارژهای کوچک پایه خواهند بود». موتور ۱٫۵ لیتری توانی نزدیک موتور ۲٫۴ لیتری خواهد داشت؛ اما گشتاور و مصرف سوخت آن بهبود می‌یابد.
یک موتور VTEC دیگر در اتومبیل CR-Z مدل ۲۰۱۸ هوندا به کار خواهد رفت. موتور ۲٫۰ لیتری این اتومبیل نمی‌تواند توان ۳۰۵ اسب بخاری اتومبیل Type R را تولید کند؛ اما احتمالاً توان آن ۲۸۰ اسب بخار خواهد بود.

مدل هیبریدی نیز همزمان با تغییرات اساسی که در مدل اسپرت CR-Z داده خواهد شد، ارائه می‌شود. این اتومبیل با استفاده از پلت‌فرم نسل جدید Civic ساخته خواهد شد. طبق اخبار، سبک این اتومبیل از اتومبیل Acura NSX الهام گرفته می‌شود.

 

برگرفته از
Civic Type R
لینک کوتاه

دیدگاه