به مشتریان خود پیامک بزنید

نویسنده:

۱۲:۲۸:۲۷

گزارش منتشر شده توسط این موسسه نظارتی نشان می دهد؛ هنگامی که مشتریان به صورت گردش مالی سپرده های خود دسترسی دارند از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار خوانهند بود و در جایی که ارسال خلاصه گردش مالی یک ساله حساب ها به مشتریان یک مزیت برای انتخاب معرفی می شود؛ FCA معتقد است؛ دریافت پیامک هشدار در یک راه موثر برای تغیر رفتار است.

در این گزارش آمده است: «ممکن است مصرف کنندگان عمدا موجودی سپرده خود را بالا نگه دارند تا در زمان وصول چک هایشان متحمل هزینه های کمبود موجودی کمتری باشند. مخصوصا زمانی که هزینه توجه و کنترل موجودی زیاد باشد؛ مشتریان به بهترین روش ها و نکات سپرده گذاری توجهی نخواهند داشت. بنابراین مشتریان با وجود این سرویس هایی که کنترل موجودی حساب را ساده تر می کند؛ می توانند سپرده های خود را به اندازه کافی پر نگه دارند و بقیه وجه خود را در سپرده هایی قرار دهند که نرخ بهره بالاتری داشته باشند.»

برای آن دسته از مشتریانی که در هنگام رسیدن زمان وصول چک هایشان اعلانی به وسیله پیامک دریافت می کنند؛ تعداد چک های برگشتی 24 درصد کاهش یافته است . همچنین موجودی حساب های جاری مشتریان یکی از بانک های مورد مطالعه 307 پوند کاهش یافته است.

گزارش FCA نشان داد که مشتریان میانسال با درآمد بالاتر بیشترین جریمه را بابت چک های برگشتی پرداخت کرده اند و کمتر تمایل دارند پول خود را بین حساب ها جا به جا کنند.

برگرفته از
FCA
لینک کوتاه

دیدگاه