رقابت هنرمندان تصویر‌‌‏گر در ششمین دوسالانه تصویر‌‏گری تهران

نویسنده:

۰۲:۵۸:۴۲

در دوسالانه تصویرگری تهران که پس از ١١ سال وقفه برگزار شد، حدود ٤٠٠ اثر از آثار هنرمندان تصویرگر شامل کتاب‌‌‌‏های منتشر شده در ١٠ سال اخیر، در چهار بخش جهان نور و سایه‌‌‌‏ها، گرایش کودک و خردسال، گرایش نوجوان و استعداد جوان به رقابت گذاشته شد.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که روز ١٢ آبان‌‌‌‏ماه با حضور علی مراد‌خانی معاونت امور هنری وزیر ارشاد، کیانوش غریب پور دبیر دوسالانه و تعداد کثیری از تصویرگران برگزار شد، برگزیدگان این دوسالانه  در این چهار بخش معرفی و هنرمندان برگزیده جوایز خود را دریافت کردند.

تصویرگری هفت گنبد اثر "شقایق فخارزاده" در بخش استعداد جوان، ششمین دوسالانه تصویر‌‌‌‌‌‏گری تهران

رتبه اول بخش استعداد جوان، اثر "آتنا شمس اسفند‌‌‌‌‌‏آبادی" با عنوان "هدهد در قصر ملکه سبا"، ششمین دوسالانه تصویر‌‌‌‌‌‏گری تهران

رتبه اول بخش خردسال و کودک، به تصویرگری کتاب "اگر گربه‌‌‌‌‌‏ها چکمه می‌‌‌‌‌‏پوشیدند" اثر "راشین خیریه"، ششمین دوسالانه تصویر‌‌‌‌‌‏گری تهران

تصویرگری "بیژن و منیژه" اثر "محمد قلی‌‌‌‌‌‏زاده" در بخش استعداد جوان، ششمین دوسالانه تصویر‌‌‌‌‌‏گری تهران

تصویرگری کتاب "نقاشان چینی و رومی" اثر "مانلی منوچهری" در بخش نوجوان، ششمین دوسالانه تصویر‌‌‌‌‌‏گری تهران

رتبه اول بخش نوجوان، به تصویرگری کتاب "شنل قرمزی" اثر "حسن عامه کن"، ششمین دوسالانه تصویر‌‌‌‌‌‏گری تهران

تصویرگری کتاب "رستم و سهراب" اثر "فرهاد جمشیدی" در بخش نوجوان، ششمین دوسالانه تصویر‌‌‌‌‌‏گری تهران

در این نمایشگاه تصویرگری از افسانه‌‌‌‏های قدیمی و داستان‌‌‌‏های کهن ایرانی همچون داستان‌‌‌‏های رستم و سهراب، زال و سیمرغ، هدهد در قصر ملکه سبا، بیژن و منیژه، افسانه هزارو یک شب، ضحاک و همچنین افسانه‌های قدیمی کشورهای دیگر صورت گرفته است.

همچنین بخش جنبی و میهمان و نمایشگاه دنیای جدید تصویرگری و نمایشگاه تصویرگری آسیای دور، هفته گذشته در کنار بخش رقابتی به نمایش درآمد. در این بخش حدود ١٠٠ اثر از آثار استادان، بزرگان تصویرگری و هنرمندان مدعو همچون پرویز کلانتری، صادق صندوقی، منوچهر درفشه و علی خدایی به نمایش گذاشته شده است.

کیانوش غریب‌‌‌‏پور در مراسم افتتاحیه با اشاره به بخش دنیای جدید تصویر‌‌‌‏گری در دوسالانه گفت: “تا کنون دنیای تصویرگری در کشور ما فقط در حوزه تصویرگری کتاب تعریف شده است در حالی که تصویرگری حوزه گسترده‌ای است و در عرصه‌‌‌‏های دیگر نیز حضور دارد.”

وی افزود: “انتخاب مردمی در این دوسالانه در نظر گرفته شده است و بازدیدکنندگان می‌‌‌‏توانند به آثار بخش رقابتی تصویرگری کتاب و نمایشگاه موضوعی دنیای نور و سایه‌‌‌‏ها رای بدهند.”

نمایشگاه بخش رقابتی، جنبی و میهمان ششمین دوسالانه تصویرگری تا تاریخ ٢٨ آبان در موسسه فرهنگی و هنری صبا ادامه دارد.

منبع: اپک تایمز

برگرفته از
ششمین دوسالانه تصویر‌‏گری تهران
لینک کوتاه
برچسب ها