استیو وزنیاک فکر می‌کند اپل مشغول کار روی یک اتومبیل است!

نویسنده:

۱۱:۴۵:۳۴

طی چند ماه گذشته دائما شایعاتی در خصوص ماشین الکتریکی اپل از گوشه و کنار شنیده می‌شود و این پروژه  تبدیل به سوژه داغی برای حدس و گمانهای اینترنتی شده است. شنیده‌ها حاکی از آن است که این پروژه اکنون با نام رمز Titan در اپل پیگیری می‌شود و این غول کوپرتینو نشین علاقه فراوانی به صنعت اتومبیل سازی نشان داده است. برخی هم از تجمیع نیروی صدها نفر از کارمندان اپل بر روی این پروژه فوق سری می‌گویند. علاوه بر این سخنانی از  تلاش اپل برای استخدام کارکنان تسلا موتورز و دیگر شرکتهای ساخت ماشین‌های الکتریکی شنیده می‌شود که حاکی از پیشنهادات سخاوتمندانه و شدیدا وسوسه انگیز در این زمینه است.
 
اگرچه مدتها است که استیو وزنیاک نقش و سمتی در اپل ندارد و تنها از سود سهامش در ثروتمندترین شرکت دنیا بهره‌مند می‌شود، ولی همچنان کارمند افتخاری اپل است. وزنیاک که مدتی است در استرالیا زندگی می‌کند، به پل اسمیت از نشریه فینانشیال ریویو گفته که «نمی‌داند اپل اکنون مشغول کار روی ماشین الکتریکی است یا اینکه همچنان به توسعه اپلیکیشن CarPlay خود می‌پردازد تا آن را روی داشبورد ماشینهای بیشتری به نمایش بگذارد. اما به نظر می‌رسد که آنها افراد بسیار زیادی را استخدام کرده‌اند که هر کدام می‌توانند یک ماشین واقعی بسازند.»

وزنیاک اضافه می‌کند: «اکنون تعداد بسیار زیادی از شرکتهای دنیا در حال بازی با ماشین‌های الکتریکی هستند و بازیگران متعددی با ماشین‌های خود‌-ران سرگرم شده اند. این آینده است و می‌تواند بسیار عظیم باشد…  اینجا فرصتها و موقعیتهای بسیار بزرگی خوابیده است. و مطمئنا قلمرو امن و عظیمی برای اپل خواهد بود.»
برگرفته از
استیو وزنیاک
لینک کوتاه

دیدگاه