بازوی سایبرنتیک ۳۰۰ دلاری و کسب هوشمندی از تلفن همراه کاربر

نویسنده:

۱۱:۴۵:۴۹


در تازه‌ترین نوآوری هم محققان موسسه ژاپنی Exiii دست به کار یک بازوی ۳۰۰ دلاری شده اند که از نیروی پردازش ابزارهای موبایل‌تان برای محاسبات خود بهره می‌برد تا بتواند همچون یک عضو واقعی عمل کند. اینگونه در کنار کاهش فراوان هزینه تولید اعضای مصنوعی، امکان نزدیکی آنها به واقعیت بسیار بیشتر می‌شود.

Handiii یک عضو بیونیک خارجی است که به طور کامل با چاپ سه بعدی تهیه شده است. با این شیوه تولید نه تنها هزینه تولید بسیار پایین می‌آید، بلکه جایگزینی بخش‌های خراب عضر مصنوعی و البته ساخت آن با سرعت بسیار بیشتری صورت خواهند گرفت. بخشهای الکترونیک این بازوی سایبرنتیک تا حد ممکن کم شده‌اند. یک سنسور الکترومیوگرافی روی آن تعبیه شده  تا پالسهای عصبی ارسالی از باقیمانده عضو را دریافت کرده و آنها را به پالسهای الکتریکی ویژه تولید حرکات فیزیکی تبدیل کند. این بازو به صورت بیسیم به اسمارت فون یا تبلت شما متصل شده و از قدرت پردازشی دستگاه‌تان جهت تفسیر سیگنالها و ایجاد حرکات بهره می‌برد

محققان این طرح سعی دارند تا به جای کسب درآمد از آن، پروژه را به دست محققان صنعتی و دانشگاهی بسپارند تا به صورت یک پلتفرم بازمتن به دنیا عرضه شود. زیرا همیشه لیست انتظار کاربران چنین اعضای مصنوعی چنان طولانی است که تامین آن از عهده یک شرکت یا کارخانه بیرون است.

برگرفته از
بازوی سایبرنتیک
لینک کوتاه