کاهش ۵۰ درصدی تولید ساعت اپل

نویسنده:

۰۹:۱۴:۳۸

شرکت اپل به دلیل یک سری مشکلات در روند تولید صفحه نمایش AMOLED ساعت اپل، میزان تولید این دستگاه را تا ۵۰ درصد کاهش داده است. طبق یک گزارش از یک سایت تایوانی به نام Economic Daily News، شرکت اپل تعداد دریافت سفارشات ساعت اپل را از حدود ۲.۵ الی ۳ میلیون دستگاه به ۱.۲۵ تا ۱.۵ میلیون دستگاه کاهش داد.

ظاهراً شرکت ال‌جی که سازنده پنل‌های اپل است، در تولید صفحه نمایش‌های کوچک دچار مشکل شده است. این پنل‌ها که انعطاف‌پذیر هستند و از پلاستیک ساخته شده‌اند، به جای پوشش شیشه‌ای از پلی‌اتیلن ترفتالات بهره می‌برند. شرکت ال‌جی به منظور فراهم آوردن مشخصات مورد‌نظر اپل، بایستی روشی جدید برای ساخت یک خلأ میان پوشش و صفحه نمایش به کار می‌گرفت.
تصور می‌شود این مشکلات باعث شده تا ظرفیت تولید این صفحه نمایش‌ها ۳۰ الی ۴۰ درصد کاهش یابد، به عبارت دیگر تعداد صفحه نمایش‌های تولید شده‌ای که استانداردهای کنترل کیفیت اپل را رعایت کرده بودند، بسیار کم بود. طبق این گزارش، مشکلاتی که در روند تولید صفحه نمایش این ساعت‌ها به وجود آمده است، دلیل وقفه ۱ ماهه میان زمان معرفی ساعت اپل در ۹ مارس و زمان دریافت پیش سفارش در ۱۰ آوریل است.

این گزارش جدید با خبرهای لو رفته قبلی از Cowen and Company که یک شرکت فعال در زمینه خدمات مالی است، هماهنگ است. طبق گفته یک تحلیل‌گر به نام Timothy Arcuri، اپل به دنبال همکاری با شرکت Foxconn به عنوان دومین شریک خود در زمینه مونتاژ ساعت اپل است تا میزان تولید خود را افزایش دهد. در حال حاضر تنها همکار اپل در زمینه مونتاژ ساعت اپل، شرکت Quanta Computer است. این شرکت، یک شرکت تایوانی است که در زمینه ساخت لپ تاپ فعالیت می‌کند. Quanta که شرکت‌های Dell و HP را نیز در فهرست مشتری‌های خود دارد، در قرارداد ساعت اپل قیمت بالاتری به نسبت شرکت Foxconn پیشنهاد داده است. Arcuri که نتایج تحلیل‌های خود را طی یک یادداشت برای سرمایه گذاران منتشر کرده است، اظهار داشته انتظار دارد سال آینده نسخه ۲.۰ ساعت اپل ارائه شود.

شایعاتی که در مورد روند تولید چنین محصولاتی منتشر می‌شوند، تنها در مورد ساعت اپل وجود ندارد. این موضوع قبل از عرضه تمام محصولات اپل به وجود می‌آید. با این وجود، اگر دوست دارید یک ساعت اپل بخرید، منتظر خالی شدن جیب‌هایتان باشید. قیمت ساعت اپل از ۳۵۰ دلار برای نسخه Sport شروع شده و تا نسخه ۱۰۰۰ دلاری بالا می‌رود که از طلای ۱۸ دلاری ساخته شده است.

 

برگرفته از
ساعت اپل
لینک کوتاه

دیدگاه