فناوری جدید فورد، تابلوهای راهنمایی و رانندگی را می‌خواند

نویسنده:

۱۱:۵۰:۰۸

حتی هوشیارترین راننده‌ها نیز هرچند وقت یک‌بار به دلیل سرعت غیرمجاز جریمه می‌شوند. این موضوع در اروپا نیز بسیار رایج است؛ زیرا در اروپا بر اساس کشور یا منطقه‌ای که از آن عبور می‌کنید، قوانین راهنمایی و رانندگی یا تغییر می‌کنند یا سخت‌تر می‌شوند. معمولاً نمی‌توان تمام تابلوها و قوانین را کنترل کرد. در نتیجه شرکت فورد نوعی فناوری معرفی کرده که به کنترل سرعت کمک می‌کند. بدین طریق راننده می‌تواند روی رانندگی تمرکز داشته باشد.

این فناوری که در اتومبیل S-Max شرکت فورد معرفی شده، نوعی محدودکننده هوشمند برای سرعت است که قابلیت‌هایی فراتر از تنظیم سرعت ثابت بر روی کروز کنترل دارد. در این فناوری نیز همانند کروز کنترل، راننده زمانی که سیستم را فعال می‌کند، حداکثر سرعت را تعیین می‌نماید. سپس این سیستم از دوربین‌ها و حسگرها بهره می‌برد تا تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی جاده را شناسایی کرده و سرعت مجاز آن جاده را تشخیص دهد. این سیستم همزمان با رانندگی، تابلوها و علائم را به صورت مداوم چک می‌کند. این سیستم در مورد تابلوهای هشدار دیگری نیز که در جاده وجود دارند، مانند محدودیت سبقت در جاده به شما هشدار می‌دهد.

زمانی که سرعت اتومبیل ۵ مایل بر ساعت بیشتر از سرعت مجاز آن جاده شود، سیستم جدید فورد از طریق کاهش الکترونیکی انتقال سوخت به موتور، سرعت را به آرامی کاهش می‌دهد و گشتاور را پایین می‌آورد. اگر افزایش سرعت در اثر شیب تند به وجود آمده باشد، این سیستم ترمز نمی‌گیرد؛ اما از طریق یک زنگ هشدار و نمایش پیامی روی داشبورد، به راننده هشدار می‌دهد. البته در مواقعی که اتفاقی در جاده افتاده باشد و بهترین راه برای پیشگیری از بروز حادثه، افزایش ناگهانی سرعت است، این سیستم از طریق فشردن سفت پدال گاز، غیرفعال می‌شود.
اتومبیل‌هایی که سیستم هدایت مسیر دارند، با این سیستم ارتباط برقرار می‌کنند. این موضوع بیشتر در جاده‌های برون‌شهری که تابلوهای کمتری دارند، نقش مهمی دارد.
این فناوری جدید تابستان امسال در اروپا ارائه خواهد شد. با توجه به تأثیر و محبوبیت این سیستم پس از ارائه، احتمال دارد که سیستم‌های مشابهی در سایر اتومبیل‌های فورد در مناطق دیگر نیز به کار گرفته شود.

 

برگرفته از
فناوری جدید فورد
لینک کوتاه