نگاهی به ماکسیما ۲۰۱۶

نویسنده:

۰۱:۲۵:۵۳

ماکسیما ۲۰۱۶ که در نمایشگاه New York Auto Show معرفی شد، یک سدان بزرگ و دیفرانسیل جلو است که فاصله زیادی از قلمرو اتومبیل‌های اسپرت دارد.

ماکسیما یک اتومبیل شیک و آرمانی است که می‌تواند الگویی برای سایر مدل‌های نیسان باشد.
سبک این اتومبیل تقریباً همان سبکی است که در اتومبیل کانسپت سال گذشته تحت عنوان Sport Sedan دیدیم. این اتومبیل همان پردازشی را در بخش عقب و جلو دارد که اتومبیل Murano جدید دارد. خط سقف متحرک ماکسیمای جدید نیز کاملاً شبیه Murano است.
تصویر کلی این اتومبیل در عکس‌ها کمی شلوغ به نظر می‌رسد؛ اما در دنیای واقعی کاملاً جذاب است.

اگرچه سبک این اتومبیل تا حدودی متفاوت است؛ اما قدرت موتور تفاوت چندانی با مدل قبلی ندارد. این اتومبیل دارای یک موتور V6 ۳٫۵ لیتری است که دیفرانسیل جلو بوده و از جعبه‌دنده اتوماتیک CVT بهره می‌برد.
موتور V6 ۳۰۰ اسب بخار توان تولید می‌کند که این توان ۱۰ واحد بیشتر از مدل قبلی است.
اگرچه شاسی دیفرانسیل جلو، پلت‌فرم ایده‌آلی برای این اتومبیل به نظر نمی‌رسد؛ اما شرکت نیسان ادعا می‌کند این اتومبیل، پیست Buttonwillow Raceway کالیفرنیا را سریع‌تر از سدان اسپرت BMW 328i به اتمام رسانده است.

شرکت نیسان قصد دارد یک مدل SR‌نیز به ماکسیمای ۲۰۱۶ اضافه کند که دارای یک سری فناوری‌های پیشرفته از جمله یک Performance Chassis Damper است که لرزه‌های حاصل از سیستم تعلیق نسبتاً سفت‌تر این مدل را سرکوب می‌کند. همچنین یک Integrated Dynamic-control Module وجود خواهد داشت که پارامترهای مختلف وسیله نقلیه را تنظیم می‌کند.
تمام مدل‌های ماکسیما دارای یک Drive Mode Selector یا همان انتخاب حالت رانندگی هستند که دو حالت Normal‌ و Sport را در برمی‌گیرد. در حالت اسپرت، سیستمی وجود دارد که صدای موتور را به داخل کابین انتقال می‌دهد.
در بخش داخلی نیز ماکسیمای ۲۰۱۶، فناوری‌های زیادی دارد، از جمله سیستم هدایت مسیر با یک صفحه‌نمایش ۸٫۰ اینچی. همچنین یک صفحه‌نمایش ۷٫۰ اینچی وجود دارد که بین نشانگرهای آنالوگ در بخش ابزارها قرار دارد.

شناسایی صدا، ارسال پیام متنی بدون دخالت دست در اندروید و یک سیستم صوتی ۱۱ بلندگوی Bose نیز از دیگر ویژگی‌های این اتومبیل محسوب می‌شوند.
همچنین چندین قابلیت چشمگیر در زمینه امنیت در ماکسیمای جدید ارائه شده که مهم‌ترین آن‌ها سیستم Driver Attention Alert نام دارد. این سیستم داده‌های مربوط به هدایت اتومبیل را تجزیه‌وتحلیل می‌کند تا ببیند آیا راننده از مسیر موردنظر خارج شده یا خیر. سپس از هشدارهای صوتی و تصویری استفاده می‌کند تا راننده را بیدار کند.

علاوه بر این ماکسیمای ۲۰۱۶ دارای یک کروز کنترل تطبیق‌پذیر، ترمز خودکار، هشدار تصادف در جلو و سیستم‌ نظارت بر نقطه کور است.
این اتومبیل قرار است در ماه ژوئن عرضه شود و قیمت آن از ۳۲٬۴۱۰ دلار آغاز می‌شود. 
برگرفته از
Nissan Maxima 2016
لینک کوتاه