کیف‌ دستی‌های خوشمزه!

نویسنده:

۰۱:۲۸:۱۲

کلویی وایز هنرمندی کانادایی که در نیویورک زندگی می‌کند، اولین نمایشگاه انفرادی خود را در گالری دیویژن شهر مونترآل برگزار کرده و در آن نگاه دیگر به مد داشته است: او کیف‌های دستی با الهام از محصولات برندهای معروفی چون شنل، کوچ، لویی ویتون و پرادا را با استفاده از نان تست، دونات، پیراشکی و کروسان‌هایی از رنگ روغن و پلاستیک خلق کرده است.

اگر این خبر کمی آشناست، به دلیل آن است که در ماه اکتبر، ایندیا منوئز هنرپیشه هالیوودی یکی از کارهای وایز به نام «نان شیرمال شماره 5» را با خود به افتتاحیه یک فیلم آورد و کنجکاوی را در سراسر اینترنت و  میان طرفداران فشن برانگیخت که این اثر عجیب از کجا آمده و چگونه می‌شود آن را تهیه کرد.

کلوئی وایز بعد از مشهور شدن کیف نان شیرمالی خود در مصاحبه‌ای گفت: "من می‌خواستم یکسان بودن پرستش کالای لوکس در دنیای مد و اهمیت کالا شمردن آثار هنری را در دنیای هنری به نمایش بگذارم. به نوعی مجسمه‌ها و آثار هنری و کالای مد و فشن، چیزهایی با ارزش بالا به حساب می‌آیند و مردم نگاه دیگری به آن‌ها دارند."

وایز همچنین در آخرین نمایشگاه «بروسنیال» سال 2014 شرکت داشت و صاحب ساختمانی که این نمایشگاه در آن برگزار شد، یکی از آثار او، یک ستاره داروود که از بیکن ساخته شده بود را خرید. نمایشگاه آثار کلویی وایز تا تاریخ دوم ماه مه برپا خواهد بود.

 

برگرفته از
خلاقیت
لینک کوتاه

دیدگاه