این اسپری باعث افزایش ایمنی دوچرخه‌سواران می‌شود + ویدیو

نویسنده:

۰۴:۲۴:۰۹

مهندسان شرکت ولوو در حال کار بر روی پروژه‌هایی هستند که اتومبیل‌های این شرکت را برای دوچرخه‌سواران ایمن‌تر می‌سازد. از جمله این پروژه‌ها می‌توان به پروژه ارتباط میان وسیله نقلیه و فرد دوچرخه‌سوار و شناسایی خودکار افرادی که از وسایل نقلیه دو چرخه استفاده می‌کنند، اشاره کرد. البته مهم‌ترین موضوع در این زمینه، خارج کردن افراد دوچرخه‌سوار از مسیر خطرساز است. بدین منظور، شرکت ولوو سعی دارد یک رویکرد بسیار جذاب که از سطح پایینی از فناوری بهره می‌برد، در بریتانیا به کار بگیرد که واقعاً شب‌های تاریک را روشن می‌کند.
شرکت ولوو، شرکت تبلیغاتی Grey London و Albedo 100 با همکاری یکدیگر، LifePaint را ساخته‌اند. این اسپری خاص در طول روز قابل‌مشاهده نیست؛ اما شب‌ها زمانی که نوری روی اجسامی بیفتد که با این اسپری پوشش داده شده‌اند، به رنگ سفید درخشان درمی‌آید. نتایج تست این اسپری در ویدئوی ولوو کاملاً مشهود است. در این ویدئو، زمانی که هوا تاریک می‌شود، افراد دوچرخه‌سوار پس از استفاده از این اسپری، ناگهان می‌درخشند. طبق گفته Adweek، این ماده با آب پاک می‌شود و حدود یک هفته ماندگاری دارد.

شرکت ولوو قصد دارد ۲۰۰۰ قوطی از LifePaint را به برخی از فروشگاه‌های مختص دوچرخه در لندن و کنت (Kent) هدیه دهد. این نخستین ‌باری نیست که اسپری بازتابنده Albedo 100 را می‌بینیم. سال گذشته مؤسسه Finnish Reindeer Herder، حیوانات خود را با دو مدل از این محصول رنگ‌آمیزی کرد تا این حیوانات بیشتر مشاهده شوند و از حوادث رانندگی جلوگیری شود.

 
برگرفته از
LifePaint
لینک کوتاه