نویسنده بازی تاج و تخت، سریال تلویزیونی جدیدی را می‌نویسد

نویسنده:

۰۹:۰۷:۴۸

این خبر ممکن است اصلا به مذاق طرفداران و خوانندگان چشم انتظار مجموعه کتاب‌های «نغمه یخ و آتش» خوش نیاید، اما جرج آر.آر. مارتین نویسنده این کتاب‌ها، مشغول نوشتن مجموعه علمی تخیلی جدیدی برای شبکه اچ.بی.او شده است.

گفته می‌شود این مجموعه تلویزیونی که موقتا «کاپیتان کیهان»(Captain Cosmos) نامیده شده، بر روی داستان یک نویسنده تلویزیونی جوان داستان‌های علمی تخیلی در سال 1949 تمرکز می‌کند. به گزارش هالیوود ریپورتر، این شخصیت که هنوز نامی ندارد، داستان‌هایی می‌نویسد که "هیچ کس جرئت نوشتن آن‌ها را در آن زمان ندارد".

اواخر دهه 1940، درست زمان شروع محبوبیت تلویزیون و بعد از پایان دوره طلایی اول ژانر علمی تخیلی است؛ زمانی که این ژانر محبوبیت خود را از دست داد و دیگر طرفدار چندانی میان مردم نداشت.
«کاپیتان کیهان» هنوز در مراحل اولیه پیدایش است و فیلمنامه قسمت اول و پایلت آن توسط مایکل کاسوت، نویسنده مجموعه «Z Nation» شبکه SyFy در حال نوشته شدن است. جرج مارتین هم اکنون جای پای خود را به عنوان یکی از نویسندگان خوب تلویزیونی با آثاری چون «The Twilight Zone» و «The Outer Limits» و نوشتن تعداد زیادی از قسمت‌های مجموعه «بازی تاج و تخت» محکم کرده است.
اما خوانندگان کتاب‌های مارتین لازم نیست نگران این باشند که نوشتن مجموعه‌ای جدید چه تأثیری در روند پیشرفت مجموعه کتاب «نغمه یخ و آتش » خواهد داشت؛ گویا نوشتن این مجموعه وقت زیادی از جرج آر.آر مارتین نمی‌گیرد. او چندی پیش اعلام کرد که حضور در مجامع عمومی و همایش‌ها را کم خواهد کرد تا بر روی نوشتن کتاب «بادهای زمستان»، کتاب ششم این مجموعه تمرکز کرده و آن را در سال آینده منتشر کند.

پخش فصل پنجم مجموعه تلویزیونی «بازی تاج و تخت» هفته آینده آغاز می‌شود و بر اساس کتاب پنجم مارتین، «رقصی با اژدهاها» ساخته شده است.

 

برگرفته از
جرج آر.آر. مارتین
لینک کوتاه

دیدگاه