تست خم شدن گلکسی S6 Edge و HTC One M9

نویسنده:

۱۲:۴۵:۲۲

شرکت SquareTrade که متخصص ضمانت و گارانتی گجت‌ها است، گلکسی S6 Edge و HTC One M9 ‌را از یک تست عذاب‌آور گذرانده است. در این تست از ماشین جدید Benbot استفاده می‌شود تا ببینیم چه زمانی این گوشی‌ها خم می‌شوند و دیگر کار نمی‌کنند. زمانی که فشار Bendbot به ۱۱۰ پوند حدود ۵۰ کیلوگرم رسید، گلکسی S6 Edge کم‌کم خم شد. این میزان فشار قبلاً آیفون ۶ پلاس را نیز خم کرده بود.

شیشه پوششی گلکسی S6 Edge تحت این میزان فشار، سریعاً ترک خورد و در فشاری نزدیک ۱۴۹ پوند، گوشی کلاً از کار افتاد. گوشی آیفون ۶ پلاس در فشاری حدود ۱۷۹ پوند، از کار افتاده بود. بله بار دیگر متوجه شدیم که فلز تحت‌فشار وزن خاصی، خم می‌شود. مسئولان شرکت سامسونگ به هنگام معرفی گلکسی S6، با تمسخر گفته بودند که نقاط ضعفی که در ساخت فبلت اپل به چشم می‌خورد، در این گوشی وجود ندارد و حالا نتیجه تست را می‌بینیم. البته بیشتر دوست داریم تا شرکت SquareTrade، سخت‌افزار S6 عادی را که بخش فلزی بیشتری در لبه‌ها دارد و طراحی صفحه‌نمایش آن، کمتر آسیب‌پذیر است، تست کند. مطمئناً نتیجه آن تست متفاوت خواهد بود. با شناختی که از اینترنت داریم، احتمالاً یک نفر در روزهای آینده این تست را نیز انجام خواهد داد.

با این حال، آیا این موضوع اهمیت دارد؟ آیا زمانی که یکی از گوشی‌های برتر سامسونگ را می‌خرید، نگران خم شدن آن خواهید بود؟ مطمئناً خیر. بهتر است مواظب گوشی خود باشید یا اگر خیلی نگران هستید، یک قاب برای آن بخرید.

اگر طرفدار HTC‌ هستید، باید بگوییم این شرکت، پرچم‌دار جدید HTC یعنی One M9 ‌را نیز تست کرده و این گوشی در فشار ۱۲۰ پوندی خم شده است. متأسفانه در همان لحظه خم شدن، گوشی نیز از کار افتاد؛ زیرا دکمه روشن و خاموش آن از تست خم شدن، سالم بیرون نیامد و باعث شد کل گوشی از کار بیفتد.
 

 
برگرفته از
تست خم شدن
لینک کوتاه

دیدگاه