هشتمین اتومبیل هیبریدی تویوتا

نویسنده:

۱۰:۱۶:۱۵

اتومبیل هیبریدی RAV4 جدید به عنوان یک تجدیدقوای کلی برای کراس‌اور کوچک تویوتا محسوب می‌شود و احتمالاً در صدر دسته RAV4‌ها قرار خواهد گرفت. طبق گفته شرکت تویوتا، مدل هیبریدی RAV4 بیشترین توان را داشته و سریع‌ترین RAV4 خواهد بود. همچنین تویوتا ادعا می‌کند مصرف بهینه سوخت را فدای دستیابی به این ویژگی‌ها نخواهد کرد. فعلاً باید به همین اطلاعات اکتفا کنیم؛ زیرا تویوتا هنوز آمار مسافت طی شده با یک گالن بنزین را اعلام نکرده است.
همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، قدرت و مصرف سوخت اتومبیل RAV4 هیبریدی از همان موتوری به دست می‌آید که در Lexus NX 300h وجود دارد. این اتومبیل از یک موتور بنزینی ۴ سیلندر ۲٫۵ لیتری به همراه دو موتور الکترونیکی، یک بسته باتری نیکل-هیدریدی و یک جعبه‌دنده CVT بهره می‌برد. در اتومبیل Lexus این ترکیب برای توان ترکیبی ۱۹۴ اسب بخاری مناسب است. به لطف خصوصیات شرکت تویوتا، این توان در RAV4 هیبریدی کمی کاهش خواهد داشت. این که این موضوع باعث بهبود مصرف سوخت نسبت به ۳۳ مایل به ازای یک گالن بنزین در Lexus می‌شود یا خیر، مشخص نیست.
خوشبختانه اتومبیل RAV4 هیبریدی غیر از موتورش، تغییرات دیگری نیز داشته است. سبک تمام RAV4‌ها به‌روزرسانی خواهد شد. بخش انتهای جلو بیشترین تغییر را خواهد داشت و به ظاهر آئرودینامیکی‌تری دست خواهد یافت. همچنین برخی قسمت‌ها نیز از تغییرات جدید Toyota 4Runner الهام گرفته شده است. علاوه بر این، RAV4 هیبریدی از یک سپر جدید، چراغ‌های LED، پنل‌های صندلی پایین‌تر و صفحه‌ای در زیر اتومبیل که پوششی نقره‌ای دارد، بهره خواهد برد.
در داخل اتومبیل، به نظر می‌رسد تویوتا شکایت‌های افراد در مورد RAV4 قبلی را در نظر گرفته و ماده محکم‌تری را جایگزین لبه شیب‌دار کنار دنده کرده است. همچنین این شرکت به جای صفحه‌نمایش ۶٫۲ اینچی، از یک صفحه‌نمایش ۷ اینچی بهره گرفته و از مواد نرم‌تری در داخل کابین استفاده کرده است. این تغییرات باعث می‌شوند تا RAV4 هیبریدی احساس لوکس‌تری القاء کند.
همچنین شرکت تویوتا با افتخار یک مانیتور به نام Bird’s Eye View Monitor را معرفی کرد که دیدی ۳۶۰ درجه‌ای از اتومبیل به هنگام پارک کردن در فضاهای کوچک به راننده نشان می‌دهد. شرکت تویوتا ادعا می‌کند این مانیتور، اولین نمونه در صنعت خودرو محسوب می‌شود؛ اما اگر قابلیت چرخاندن صفحه‌نمایش را در نظر نگیریم، می‌توان گفت این مانیتور دقیقاً همان سیستمی است که قبلاً شرکت‌های نیسان، آئودی، مرسدس و چند شرکت دیگر به کار گرفته‌اند.
شرکت تویوتا یک مدل اسپرت از RAV4 را نیز تحت عنوان SE برای طرفداران RAV4 ارائه خواهد کرد. مهم‌ترین تغییرات این مدل، به‌کارگیری چرخ‌های آلیاژی ۱۸ اینچی، دنده دستی و یک سیستم تعلیق اسپرت است.
در کل می‌توان گفت به‌روزرسانی RAV4 به خوبی انجام شده است. اضافه کردن مدل هیبریدی به این اتومبیل، باعث می‌شود RAV4 برای خریداران طرفدار محیط‌زیست که به دنبال مقرون‌به‌صرفه بودن اتومبیل هستند، کاملاً مناسب باشد.

 

برگرفته از
RAV4 Hybrid
لینک کوتاه