اپتیمای جدید کیا؛ زیبا و قدرتمند

نویسنده:

۱۰:۳۷:۳۸

طراحی اپتیما از اتومبیل کانسپت Sportspace که ماه گذشته در نمایشگاه اتومبیل ژنو معرفی شد، الهام گرفته شده است. نواره جلوی این اتومبیل، یک نمونه منحنی از گریل Tiger Nose شرکت کیا است که در بیشتر اتومبیل‌ها استفاده می‌شود. یک دریچه بزرگ هوا که از طریق یک نوار باریک کرومی برجسته شده و مجراهای عمودی هوا در هر دو سمت سپر به چشم می‌خورند.
بخشی از نوار کرومی که از پایه ستون A تا انتهای پنجره عقب کشیده شده، هم از متمرکز شدن منظره می‌کاهد و هم یک ویژگی خاص به کل ظاهر اتومبیل می‌بخشد. بخش عقب دارای چراغ‌های عمودی باریک و یک اسپویلر است که با سرپوش صندوق‌عقب، ادغام شده است.
مهندسین کیا فاصله دو محور و عرض اپتیما را کمی افزایش داده‌اند تا فضای بیشتری در داخل این اتومبیل به وجود آورند. عکس‌های داخل این اتومبیل هنوز منتشر نشده؛ اما کیا وعده داده کابین اپتیمای جدید شباهت زیادی به کابین سدان‌های بزرگ‌تری مانند Cadenza و K900 داشته باشد. صندلی‌های جلو دارای سیستم‌های گرم‌کننده و خنک‌کننده هستند و ارتفاع صندلی کنار راننده قابل تنظیم است. روکش این صندلی‌ها از چرم Nappa تهیه شده است. دو رنگ جدید به نام‌های Merlot و Aubergine تیره یا ارغوانی تیره که در فرانسه به معنای بادمجان است، ارائه خواهد شد.
مدلی که تزئینات ویژه دارد، از یک صفحه‌نمایش ۸ اینچی بهره می‌برد که سیستم اینفوتینمنت UVO2 کیا را اجرا می‌نماید. علاوه بر این، اپتیمای جدید اتومبیل پیشگام کیا در زمینه به‌کارگیری نرم‌افزار Android Auto شرکت گوگل محسوب می‌شود. این نرم‌افزار به راننده اجازه می‌دهد به برخی از اپلیکیشن‌های گوشی هوشمند خود یا از طریق فرمان صوتی یا از طریق صفحه‌نمایش لمسی میان کنسول دسترسی داشته باشد.

خریداران اپتیما می‌توانند از میان ۳ مدل موتور، یکی را انتخاب کنند؛ یک موتور ۴ سیلندر GDI ۲٫۴ لیتری که ۱۸۵ اسب بخار توان و ۱۷۸ پوند بر فوت گشتاور دارد، یک موتور ۴ سیلندر GDI ۲٫۰ لیتری توربو شارژ که ۲۴۷ اسب بخار توان و ۲۶۰ پوند بر فوت گشتاور دارد و یک موتور جدید ۴ سیلندر توربو ۱٫۶ لیتری مدل ۲۰۱۶ که ۱۷۸ اسب بخار توان و ۱۹۵ پوند بر فوت گشتاور دارد.
موتورهای GDI که در مدل قبلی نیز وجود داشتند، دارای جعبه‌دنده اتوماتیک ۶ دنده هستند و موتور ۱٫۶ لیتری همان مدلی است که از اولین گیربکس ۷ دنده دو کلاجه کیا بهره می‌برد. آمار و ارقام مربوط به عملکرد و مصرف سوخت نزدیک به زمان فروش اپتیما ارائه خواهند شد.

شرکت کیا وعده داده که اپتیمای جدید بهتر از نسل قبلی کار می‌کند؛ زیرا شاسی آن سفت‌تر است، سیستم تعلیق آن ۴ بوش بوده و بازوهای بزرگ‌تری برای کنترل عقب  دارد. علاوه بر این، ساختار پشتیبان پنجره آفتاب این اتومبیل از پلاستیک تقویت‌شده با فیبر کربنی ساخته شده که باعث کاهش وزن و پایین آوردن مرکز نیروی جاذبه می‌شود.
این اتومبیل در ماه‌های آینده در بازار ارائه خواهد شد.


 
برگرفته از
Kia Optima 2016
لینک کوتاه