ساخت یک دوچرخه فیبر کربنی با الهام‌پذیری از یک اتومبیل مرسدس بنز

نویسنده:

۰۹:۵۷:۰۴

این دوچرخه که Rotwild GT S نام دارد، از اتومبیل AMG GT-S الهام گرفته و یک برتری نسبت به این اتومبیل دارد؛ این دوچرخه مختص کوهستان است و در جاده‌های کوهستانی به راحتی حرکت می‌کند.
این دوچرخه دارای یک فریم فیبر کربنی است که از همان رنگ‌های خاص AMG GT-S بهره می‌برد. همچنین دو چرخ ۲۹ اینچی فیبر کربنی و سیستم تعلیق مختص جاده‌های خاکی در این دوچرخه به چشم می‌خورد.

دستگیره‌ها نیز از جنس فیبر کربنی هستند. یک سیستم دنده الکترونیکی Shimano XTR به این دستگیره‌ها متصل شده که قرار است فرآیند تغییر دنده‌ها را سریع‌تر و روان‌تر از یک سیستم دنده عادی انجام دهد.

دیسک ترمز این دوچرخه، Formula AMG R1 Racing FCS نام دارد که به گفته شرکت Rotwild، یکی از سبک‌ترین دیسک‌های ترمز دوچرخه است که در بازار وجود دارد.
این دوچرخه قرار است ماه مه در بازار عرضه شود؛ اما تنها ۱۰۰ دستگاه از این دوچرخه تولید خواهد شد.
قیمت این دوچرخه، ۹٬۹۹۰ یورو یا ۱۰٬۹۶۰ دلار خواهد بود. این قیمت نسبت به قیمت اتومبیل AMG GT-S بسیار کم‌تر است؛ اما با این پول می‌توان یک اتومبیل C-class دست‌دوم خرید.
خریداران با پرداخت این هزینه، یک سری لوازم جانبی مانند یک قاب برای خود دوچرخه، یک جعبه‌ابزار و یک پمپ تنظیم سیستم تعلیق نیز به دست خواهند آورد که همه آن‌ها از همان رنگ‌بندی زرد و مشکی برخوردار هستند.
این دوچرخه اولین محصولی نیست که از AMG GT-S الهام می‌گیرد؛ اما این مورد فضای بسیار کمتری اشغال می‌کند.
شرکت مرسدس به عنوان بخشی از رابطه خود با Cigarette Racing، اوایل امسال از یک قایق رونمایی کرد که از اتومبیل اسپرت جدید این شرکت الهام گرفته بود.
طول این قایق که 50 Marauder GT S Concept نام دارد، ۵۰ فوت است و از دو موتور V8 Mercury Racing که هر کدام ۱۵۵۰ اسب بخار توان دارند، بهره می‌برد.

 

 
برگرفته از
دوچرخه فیبر کربنی
لینک کوتاه

دیدگاه