هنرمندان ناشناس، مجسمه ادوارد اسنودن را در نیویورک نصب کردند

نویسنده:

۱۰:۰۳:۴۳

به گزارش اف.ای.پی سحرگاه روز دوشنبه، گروهی سه نفره از هنرمندان ناشناس مجسمه نیم تنه شبه برنزی از ادوارد اسنودن، افشاگر آمریکایی سازمان امنیت ملی آمریکا که هم اکنون از طرف دولت آمریکا تحت تعقیب است را بر روی ستون یادبودی نصب کردند. این ستون یادبود متعلق به سربازان انقلابی است و در گرین پارک و محله بروکلین نیویور قرار دارد. نام اسنودن نیز روی قسمت پایینی ستون ضمیمه شده بود.

این هنرمندان ناشناس، در بیانیه‌ای بر روی وبلاگ «انیمال نیویورک» نوشتند: "ما این یادبود را برپا کردیم تا کسانی را که امنیتشان را در جنگ با استبداد دنیای مدرن به خطر می‌اندازند را در مرکز توجه قرار دهیم. اغلب اوقات، به افرادی که برای حفظ این آرمان‌ها تلاش می‌کنند برچسب مجرم زده می‌شود و کسی از آن‌ها قدردانی نمی‌کند."
این مجسمه از نوعی پلاستیک به نام هیدروکال ساخته شده و حدود 100 پوند(45 کیلوگرم) وزن دارد. مقامات پلیس تا ظهر روی آن را با پلاستیک آبی پوشاندند و کمی بعد آن را جا به جا کردند.

ادوارد اسنودن 31 ساله، پیمانکار سابق سازمان امنیت ملی آمریکا، از سال 2013 و هنگامی که برنامه‌های وسیع جاسوسی آمریکا و متحدانش را افشا کرد، در تبعید زندگی می‌کند و به روسیه پناهنده شده است.

 

برگرفته از
مجسمه ادوارد اسنودن
لینک کوتاه

دیدگاه