محبوبیت موسیقی بازی‌های کامپیوتری میان شنوندگان موسیقی کلاسیک

نویسنده:

۱۰:۴۸:۲۱

در رده بندی سالانه شبکه رادیویی انگلیسی «کلاسیک اف.ام»، موسیقی کلاسیک ساخته شده برای بازی‌های کامپیوتری، بین موسیقی‌های کلاسیکی چون بتهوون و موزارت قرار گرفته است.
شنوندگان این رادیو، ۱۲ قطعه موسیقی متعلق به بازی‌ها را در میان لیست ۳۰۰ موسیقی برتر این رادیو قرار داده‌اند و در شماره نهم این لیست، موسیقی ساخته شده برای مجموعه بازی‌های فاینال فانتزی که توسط آهنگساز ژاپنی نوبو اوماتسو ساخته شده، قرار دارد.

موسیقی بازی «Elder Scrolls» نیز که توسط جرمی سول(که برنده جایزه بفتا نیز هست) ساخته شده، در رده ۱۱ قرار دارد. در رده بندی امسال، موسیقی ساخته شده برای بازی «افسانه زلدا» که توسط کوجی کوندو آهنگساز اختصاصی نینتندو ساخته شده هم به میان موسیقی‌های برتر راه یافته است.
بسیاری از کمپانی‌های بازی‌سازی به آهنگسازان دستمزدهای هنگفت می‌پردازند تا برای بازی‌ها موسیقی کلاسیک بسازند و در نتیجه، بسیاری از افراد نسل جوان به شنیدن موسیقی‌های کلاسیک و بدون کلام روی آورده‌اند.

بیش از ۲۰۰۰۰۰ نفر در نظرسنجی امسال رادیو «کلاسیک اف.ام.» که تنها موسیقی کلاسیک پخش می‌کند شرکت کردند و برای ششمین بار موسیقی «The Lark Ascending» اثر وان ویلیامز در صدر این لیست قرار گرفته است.

لیست ۱۰ موسیقی برتر رادیو کلاسیک اف.ام در سال ۲۰۱۵:

۱٫ وان ویلیامز – The Lark Ascending
۲٫ راشمانینوف – Piano Concerto No. 2
۳٫ وان ویلیامز – Fantasia on a Theme by Thomas Tallis
۴٫ الگار – Enigma  Variations
۵٫ بتهوون – Piano  Concerto No. 5
۶٫ آلگری – Miserere
۷٫ بتهوون – Symphony No. 9
۸٫ موتزارت – Clarinet  Concerto
۹٫ اوماتسو – Final Fantasy
۱۰٫ بتهوون – Symphony No. 6

 
برگرفته از
موسیقی بازی‌های کامپیوتری
لینک کوتاه
up down

در ارتباط باشیم

کپی بخش یا کل مطلب از فوت و فن تنها با لینک به آن مطلب و درج نام فوت و فن امکان‌پذیر است.