گوگل ١٠٠ هزار واژه جست‌وجوی اینترنتی را مسدود کرد

نویسنده:

۱۲:۰۶:۲۰


اریک اشمیت، مدیر اجرایی شرکت گوگل در گزارشی که در ستون آزاد روزنامه بریتانیایی "دیلی میل" چاپ شد نوشت، در تلاش برای محدود کردن دسترسی به سایت‌های ضداخلاقی کودکان بیش از ١٠٠ هزار واژه مورد جست‌وجو مسدود شده‌اند.

این برنامه ابتدا برای کشورهای انگلیسی‌زبان پیاده می‌شود و بعد از آن ظرف ٦ ماه در بقیه کشورها و برای ١٥٨ زبان دنیا نیز به کار گرفته خواهد شد.


همکاری مایکروسافت

بر پایه گزارش اریک اشمیت، شرکت گوگل و کمپانی مایکروسافت تلاش دارند تا از به اشتراک گذاشتن تصاویر غیر قانونی جلوگیری کنند. هر عکسی که در زمره عکس‌های غیر قانونی قرار گیرد از اثر انگشت دیجیتالی برخوردار می‌شود که باعث می‌شود برای همیشه فیلتر شود.

اشمیت می‌گوید، نرم‌افزار جدید تمامی جست‌وجوهای گوگلی برای سایت‌های حاوی محتوای ضداخلاقی کودکان و همچنین سایت‌های لینک‌شده به این سایت‌ها را مسدود می‌کند.

این فناوری متعلق به شرکت مایکروسافت است. کارشناسان "یوتیوب" نیز در حال حاضر مشغول کار بر روی نرم‌افزار مشابهی برای جلوگیری از انتشار ویدئوهای غیر قانونی هستند.

اشمیت می‌نویسد، ٢٠٠ تن از کارکنان شرکت گوگل در طول سه ماه اخیر بر روی این پروژه کار کردند.

این خبر اندکی پیش از دیدار روز دوشنبه (١٨ نوامبر/ ٢٧ آبان) دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا با نمایندگان کمپانی‌های گوگل، مایکروسافت و سایر شرکت‌های اینترنتی منتشر شده است. محور این دیدار تأمین امنیت اینترنت است.

کامرون در ماه ژوئیه از شرکت‌هایی که موتورهای جست‌وجوگر اینترنتی را ارائه‌ می‌دهند خواست، دسترسی به سایت‌های ضداخلاقی کودکان را مسدود سازند.

دولت بریتانیا اکنون به شدت در تلاش است تا به دولتی پیشرو در رویکرد با اینترنت شناخته شود.

به عنوان نمونه چندی پیش شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنتی بریتانیا موظف شدند به هنگام پذیرش مشتری‌های جدید برنامه‌هایی را به صورت پیش‌فرض ارائه دهند که محتویات نامناسب برای جوانان زیر ١٨ سال را فیلتر می‌کند. کسی که حاضر به نصب این برنامه نیست باید به هنگام عقد قرارداد این موضوع را به صراحت عنوان کند.

منبع» DW.DE

برگرفته از
دنیای وب
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه