فروش اتومبیل BMW i3 از طریق سایت آمازون

نویسنده:

۰۲:۰۴:۱۴

اتومبیل تمام الکتریکی i3 یک اتومبیل کلیدی برای BMW‌محسوب می‌شود. این اتومبیل، اولین اتومبیل الکتریکیBMW ‌ است که از طریق روند تولید عادی ساخته شده است. این اتومبیل، آغازگر برند زیرمجموعه i برای شرکت BMW بوده و حالا تبدیل به اولین اتومبیلی شده که در سایت آمازون به فروش می‌رسد.

علاقه‌مندان به این اتومبیل پیشرفته می‌توانند BMW i3 را تنها از طریق چند کلیک یا بخرند یا اجاره نمایند. این اتومبیل صفحه اختصاصی خود را در سایت آمازون دارد. این صفحه دارای تعداد زیادی تصویر کیفیت بالا از i3، یک توضیح مفصل در مورد آن، ویژگی‌های فنی اصلی و فهرستی از گزینه های مهم مانند اتومبیل‌های گسترش یافته از موتور بنزینی است. این صفحه جایگزین بروشور قدیمی است که به هنگام بازدید از یک نمایشگاه BMW، به خریداران داده می‌شود.

خرید آنلاین i3 کمی از خرید یک مدل اسباب‌بازی پیچیده تر است؛ زیرا قابلیت‌هایی همچون خرید با یک کلیک و تحویل سریع از طریق هلی‌کوپتر بدون سرنشین برای این اتومبیل ارائه نشده است. خریداران پس از اضافه کردن i3 به کارت خرید خود، باید یک الی دو روز منتظر بمانند تا نماینده BMW با آن‌ها تماس بگیرد. سپس این افراد بایستی تعدادی از اسناد مانند مدرکی که نشان دهد دارای فضایی برای پارک این اتومبیل هستند و همچنین می‌توانند به جایگاه‌های شارژ اتومبیل دسترسی داشته باشند، برای این شرکت ارسال نمایند.

دفتر ژاپنی BMW در گفتگو با Agence France-Presse توضیح داد که این شرکت امیدوار است بتواند از طریق فروش آنلاین i3 به طیف گسترده‌ای از خریداران دسترسی داشته باشد. فروش آنلاین این شرکت خریدارانی را مورد هدف قرار داده که زمان کافی برای رفتن به نمایشگاه اتومبیل را ندارند یا به این نمایشگاه‌ها دسترسی ندارند یا افرادی که فکر می‌کنند فرآیند خرید یک اتومبیل، آن‌ها را اذیت می‌کند. در حال حاضر تنها 46 نمایندگی BMW در ژاپن، اتومبیل‌های برند i را به فروش می‌رسانند.

این شرکت خودروسازی که در مونیخ واقع شده است، اعلام نکرده که آیا مدل‌های دیگری را نیز به صورت آنلاین در آمازون به فروش خواهد رساند یا خیر. همچنین اطلاعاتی در مورد فروش آنلاین i3 در بازارهای دیگر در ماه‌های آینده نیز منتشر نشده است. حدس می‌زنیم آینده این نمایشگاه اتومبیل مجازی به نوع عکس‌العمل خریداران ژاپنی i3 نسبت به این رویکرد جدید فروش اتومبیل بستگی دارد.
 

برگرفته از
BMW i3
لینک کوتاه