جابه جایی صور فلکی و علامت‌های زودیاک!

نویسنده:

۰۷:۴۶:۴۵

به گزارش برنامه «Stargazing Live»، صور فلکی هرکدام یک ماه کامل از جای خود جا به جا شده‌اند و از آن‌جایی که زودیاک بیش از 2000 سال پیش خلق شده، جابه جایی زمین که بر اثر ماه و خورشید به وجود می‌آید به آن معنیست که جای ستاره‌های بالای سر ما عوض شده است.

به گفته دکتر رادمیلا توپالوویک، یکی از ستاره‌شناسان رصدخانه سلطنتی انگلستان برای مثال، اگر کسی اواخر ماه ژانویه به دنیا آمده باشد، ممکن است فکر کند که علامت ماه او دلو است اما در واقع او در برج جدی به دنیا آمده است.

هنگامی که زودیاک توسط یونانیان باستان تنظیم شد، تاریخ تولد افراد بر اساس صور فلکی ماهی که در آن به دنیا آمده بودند، دسته بندی شد و این صور فلکی در پشت خورشید قرار داشتند. اما حالا موقعیت آن‌ها عوض شده و حدود یک ماه از پشت خورشید بیرون آمده‌اند.

پروسه تکان خوردن زمین «پیشروی» نام دارد-و مربوط به این حالت زمین است که مانند فرفره‌ای می‌پرخد و حرکت می‌کند-و 26000 سال طول می‌کشد تا کامل شود. این به آن معنی است که 86 درصد مردم متولد آن برجی که فکر می‌کنند نیستند. به گفته پژوهشگران، برج سیزدهمی نیز وجود دارد که اوفیوکوس نامیده می‌شود. به نظر می‌رسد که ستاره‌شناسان باستان، این صورت فلکی را از زودیاک حذف کرده تا بتوانند مسیر 360 درجه‌ای خورشید را به 12 قسمت مشخص و یکسان تقسیم کنند که هر کدام از آن‌ها 30 درجه است.

اما این صورت فلکی که به نام «حامل افعی» شناخته می‌شود، از پشت خورشید بین تاریخ 30 نوامبر و تا 18 دسامبر عبور می‌کند؛ این به آن معنی است که نه تنها بعضی از افراد متولد برجی که فکر می‌کنند نیستند، بلکه برخی دیگر در برجی با علامت جدید به دنیا آمده‌اند!

 

برگرفته از
صور فلکی
لینک کوتاه

دیدگاه