اتومبیلی با ظاهری عجیب و توان ۱۰۲۰ اسب بخاری

نویسنده:

۰۷:۵۵:۳۸

شرکت بریتانیایی Ultima که سازنده اتومبیل‌های اسپرت است، از جدیدترین اتومبیل خود رونمایی کرد.
این اتومبیل که Ultima Evolution نام گرفته، جایگزین مدل‌های GT-R و Can Am خواهد شد که این شرکت از سال ۱۹۹۲ آن‌ها را ارائه می‌کند. پس از گذشت ۱۵ سال، تولید این اتومبیل‌ها متوقف شده و مدل Evolution در چندین شکل به جای آن‌ها ارائه می‌شود.

با این حال، مهم‌ترین ویژگی این اتومبیل، برخورداری از یک موتور V8 ۶٫۸ لیتری سوپر شارژ Chevrolet LS است که توانی معادل ۱۰۲۰ اسب بخار تولید می‌کند و گشتاورش، ۹۲۰ پوند بر فوت است. این میزان توان به تنهایی، شگفت‌انگیز است. همچنین باید بگوییم جنس فیبر کربنی این اتومبیل باعث شده که کمی بیشتر از ۲۰۰۰ پوند وزن داشته باشد. برای درک بهتر فرض کنید یک اتومبیل Lotus Exige دارای توان اتومبیل Bugatti Grand Sport است.

این اتومبیل در عرض ۲٫۳ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۰ مایل بر ساعت می‌رسد و در عرض ۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ مایل بر ساعت دست می‌یابد. حداکثر سرعت این اتومبیل، ۲۴۰ مایل بر ساعت است.
قیمت این اتومبیل ۱۵۰٬۰۰۰ دلار تعیین شده است. اگر این قیمت برای شما مناسب نیست، بهتر است بدانید حدود ۱۵ موتور مختلف با توان‌های متفاوت که تنظیمات متفاوتی دارند، ارائه خواهد شد. همچنین به خاطر داشته باشید آمریکایی‌هایی که این اتومبیل را می‌خرند، بایستی مهارت بالایی در سرهم کردن اشیاء IKEA داشته باشند؛ زیرا باید بسیاری از بخش‌های این اتومبیل را خودشان سرهم کنند. افرادی که از جاهای دیگری این اتومبیل را می‌خرند، احتمالاً می‌توانند حالت آماده این اتومبیل را در منزل خود تحویل بگیرند.

یک مدل کوپه، یک مدل کروکی و چند مدل دیگر از Evolution ارائه خواهد شد تا این اتومبیل بتواند مدت بیشتری دوام بیاورد.
 
 

برگرفته از
Ultima Evolution
لینک کوتاه