پینوکیو زنده می‌شود!

نویسنده:

۰۶:۰۷:۵۰

انیمیشن کلاسیک پینوکیو استودیو دیسنی که در سال 1940 اکران شد، داستان تلاش‌های عروسک خیمه شب بازی چوبی است که می‌خواهد به پسربچه‌ای واقعی تبدیل شود و همیشه با بینی چوبی‌اش که هر وقت دروغ می‌گوید بلند می‌شود مشکل دارد.

پینوکیو در طی سفرش با تعدادی شخصیت ترسناک و بدجنس رو به رو می‌شود؛ یکی از به یاد ماندنی‌ترین آن‌ها عروسک ساز ایتالیایی استرومبولی و کوچمن هستند، که پسران کوچکی را که در پارک تفریحیش رفتار بدی داشته باشند، به الاغ تبدیل می‌کند.

پیتر هجز به عنوان فیلمنامه نویس این پروژه انتخاب شده که گفته می‌شود تقریبا بر اساس داستان اصلی است اما بیشتر بر رابطه پینوکیو و پدرش ژپتو تمرکز می‌کند. پینوکیو دومین انیمیشن بلند دیسنی بعد از انیمیشن سفیدبرفی و هفت کوتوله  و اولین انیمیشن این شرکت بود که موفق به دریافت جایزه اسکار شد؛ این انیمیشن جوایز اسکار را برای بهترین موسیقی متن اورجینال و بهترین آهنگ اورجینال(When You Wish Upon a Star) دریافت کرد.

اما به گزارش ددلاین، گیلرمو دل تورو تهیه کننده «Book of Life» ، در حال ساخت نسخه‌ای تاریک‌تر از داستان پینوکیو است. او امید دارد تا بتواند در کارگردانی و فیلمنامه نویسی فیلم سه بعدی و استاپ-موشنی بر اساس این داستان ایتالیایی با متیو رابینز همکاری کند.

پینوکیو بعد از کتاب جنگل، دیو و دلبر، دامبو و مولان در صف ساخت نسخه‌ای مدرن قرار گرفته است و دیسنی که از موفقیت تجاری آلیس در سرزمین عجایب، ملفیسنت(با بازی آنجلینا جولی) و سیندرلا(با بازی لیلی جیمز و ریچارد مدن) در گیشه‌ها لذت برده، همچنان به فکر کشاندن تماشاگران به سینماها با این نوع فیلم‌هاست. حتی «وینی پو» داستان محبوب کودکان هم در این لیست قرار دارد و خبر ساخت فیلم زنده‌ای از آن هفته گذشته منتشر شد.
 

برگرفته از
پینوکیو
لینک کوتاه

دیدگاه