اثری از کامی پیسارو، میان آثار دزدیده شده توسط نازی‌ها

نویسنده:

۰۵:۰۲:۲۰

ویز فرهنگ و رسانه آلمان، مونیکا گروترز در بیانیه‌ای اعلام کرد که این اثر نقاشی رنگ روغنی متعلق به سال ۱۹۰۲ و اثر کامی پیسارو است. این نقاشی که « La Seine vue du Pont-Neuf, au fond le Louvre» نام دارد، در آپارتمان گورلیت در سالزبورگ پیدا شد. به گفته وزیر فرهنگ آلمان، با صاحبان اصلی این اثر تماس گرفته شده است.

این نقاشی یک سال پیش به عنوان اثری به یغما رفته توسط نازی‌ها شناسایی شد اما برای شناسایی موقعیت و اصل بودن اثر، تا به حال توسط گروه بازرسی ویژه توقیف شده بود. بعد از یک سال تحقیق پیگیر، این گروه بازرسی ویژه ۴ اثر را به عنوان آثار دزدی شناسایی کرده است: در میان آثار هنرمندانی چون ماتیس، لیبرمن و اشپیتزوگ، این اثر از کامی پیسارو چهارمین اثریست که به عنوان اثری دزدی شناسایی شده است.

حدود ۱۲۸۰ اثر نقاشی ۳ سال پیش در آپارتمان گورلیت در شوابن کشف و حدود ۲۳۸ اثر هنری دیگر نیز دو سال بعد و در سال ۲۰۱۴، در سالزبورگ یافت شدند.
بازگشت آثار دزدی شده ماتیس و لیبرمن به صاحبان اصلیشان در حال پیگیری است و روند بازگشت نقاشی متعلق به اشپیتزوگ به صاحب اصلیش نیز به زودی آغاز خواهد شد، اما وارثان این فرد از پروسه طولانی این کار شکایت داشته‌اند.
 

برگرفته از
کامی پیسارو
لینک کوتاه
up down

در ارتباط باشیم

کپی بخش یا کل مطلب از فوت و فن تنها با لینک به آن مطلب و درج نام فوت و فن امکان‌پذیر است.