کیت هرینگتون: خشونت مجموعه «بازی تاج و تخت» دست کمی از اخبار روز ندارد!

نویسنده:

۱۲:۵۳:۳۷

کیت هرینگتون بازیگر بریتانیایی که در نقش "جان اسنو" در این سریال پرطرفدار بازی می‌کند، می‌گوید مهم است که ژآنر فانتزی پیامدهای جنگ را انعکاس دهد و اضافه می‌کند که خشونت موجود در این مجموعه، کمتر از چیزی که در اخبار این روزها دیده می‌شود نیست.

او می‌گوید: "متأسفانه تمام چیزهایی که این روزها در اخبار می‌بینیم خشونت بی اندازه و سرزدن افراد است. بنابراین اگر می‌خواهید کاری فانتزی انجام و آن ‌را واقع گرایانه و موجه نشان دهید، باید تمامی پیامدهای جنگ و دنیای واقعی را هم در آن بگنجانید." هرینگتون همچنین اشاره کرد که جرج آر.آر. مارتین(نویسنده این مجموعه کتاب‌ها) قصد داشته تا اوج بی رحمی و قساوت وقایع تاریخی قدیمی چون جنگ بین خاندان‌های اشرافی انگستان را در کتاب‌هایش به تصویر بکشد.

او به ایندیپندنت گفت: "جرج آر.آر مارتین یک خوره تاریخ واقعی و متخصص دوره‌های تاریخ انگلستان است به همین دلیل برای او اهمیت دارد که قساوت وقایعی چون جنگ رُزها(جنگ بین خاندان‌های یورک و لنکستر) را نشان دهد."

لیام کانینهام نیز که در نقش مشاور سلطنتی "داوُس سیوُرث" در مجموعه بازی تاج و تخت بازی می‌کند، می‌گوید که خشونت نشان داده شده در این سریال لازم بوده و اگر آن‌ها این کار را انجام نمی‌دادند، تماشاگران مطمئنا احساس توهین می‌کرده‌اند.

تا به حال و در طی 4 فصل پخش شده از "بازی تاج و تخت"، بیش از 100 مرگ از جمله 3 اعدام و 4 سرزنی در آن نشان داده شده است. فصل چهارم این مجموعه به عنوان خشن‌ترین فصلی که در آن مرگ‌های بسیاری اتفاق افتاد لقب گرفته و آنچنان که به نظر می‌رسد، هنوز خشونت بیشتری در راه است. پخش فصل جدید این مجموعه 12 آوریل آغاز خواهد شد.
 

برگرفته از
بازی تاج و تخت
لینک کوتاه