بازدید باراک اوباما از موزه باب مارلی

نویسنده:

۱۱:۳۸:۵۷

موزه باب مارلی، در خانه‌ای بزرگ به سبک ویکتورایی قرار دارد؛ این خواننده تا زمان مرگش در سال 1981 در این خانه زندگی می‌کرد. اوباما هنگام بازدید از موزه گفت:" من هنوز تمام آلبوم‌های او را دارم." این که اوباما یکی از طرافداران قدیمی او از زمان دانشجوییش بوده است، راز پنهانی نیست.

این موزه دارای اتاق‌هایی چون استودیو ضبط باب مارلی و نمایشگاه‌هایی از آثار هنری، رکوردهای پلاتینیوم و طلای او، هولوگرامی از کنسرت سال 1878 او به نام «One Love Peace» و جایزه گرمی یک عمر دستاوردهای هنری اوست. خانه به رنگ‌های قرمز، سبز و زرد رنگ شده و در حیاط جلویی نیز مجسمه‌ای از مارلی در حالی که گیتار می‌نوازد بین درخت‌های نخل نصب شده است.

هنگامی که باراک اوباما به همراه یکی از راهنمایان به موزه داخل شد، آهنگ «One Love» در حال پخش شدن بود و او 20 دقیقه را به بازدید از موزه گذراند. به گزارش رسانه‌ها تنها تعداد انگشت شماری خبرنگار به این موزه دعوت شده بودند تا این لحظات را ثبت کنند. سفر اوباما به جامائیکا اولین سفر یک مقام ریاست جمهوری به این کشور از سال 1982 است و این اولین بار است که یک رئیس جمهور از موزه باب مارلی دیدن می‌کند.

باب مارلی (۶ فوریه ۱۹۴۵ – ۱۱ مه ۱۹۸۱) یکی از برجسته‌ترین چهره‌های معاصر جامائیکا، خواننده صاحب سبک رِگِی، ترانه‌سرا، نوازنده گیتار و فعال اجتماعی بود. بیشتر آهنگ‌های او مضمون اجتماعی دارند و برخی از آهنگ‌هایش رمانتیک هستند.
آلبوم Legend مارلی در سال ۱۹۸۴ با فروش بیش از ۱۲ میلیون نسخه، بالاترین رکورد فروش سبک رِگِی را به خود اختصاص داد.

 
برگرفته از
موزه باب مارلی
لینک کوتاه