سال ۲۰۱۵، پایان راه برای Crosstour هوندا

نویسنده:

۰۱:۳۵:۲۱

کراس‌اور Crosstour هوندا در اواخر سال ۲۰۰۹ به عنوان یک مدل ۲۰۱۰ معرفی شد. این اتومبیل بسیار گران‌تر از Accord بود. این کراس‌اور از پلت‌فرم اتومبیل Accord بهره می‌برد و سبک آن از نوعی بود که افراد یا آن را بسیار دوست داشتند یا کاملاً از آن متنفر بودند.

شرکت هوندا پس از دو سال تولید این کراس‌اور، یک تغییر ظاهری در آن ایجاد کرد، از یک موتور ۴ سیلندر ۲٫۴ لیتری بهره گرفت، قیمت آن را حدود ۵۰۰ دلار کاهش داد و نام آن را از Née Accord Crosstour به Crosstour‌ خالی تغییر داد تا این اتومبیل را کلاً از Accord جدا کند. با این حال، برای اعمال این به‌روزرسانی‌ها کمی دیر شده بود و این اتومبیل هرگز انتظارات هوندا را برآورده نکرد.

فروش کم تنها بخشی از ماجرا بود. شرکت هوندا به صورت آشکارا می‌پذیرد که توقف تولید Crosstour باعث افزایش فضای ظرفیت تولید موردنیاز در کارخانه East Liberty ایالت اوهایو می‌شود. علاوه بر این، به زودی فرآیند تولید اتومبیل Accord Hybrid از کارخانه Marysville Auto Plant به کارخانه Sayama در ژاپن انتقال خواهد یافت.

با توقف تولید Crosstour، کارخانه East Liberty بر روی ساخت کراس‌اورهای سودآوری مانند CR-V، Acura RDX و MDX تمرکز خواهد کرد. همچنین کارخانه Marysiville Auto Plant به صورت اختصاصی اتومبیل‌های معروف مانند مدل‌های دو در و چهار در Accord و مدل‌های TLX و ILX اتومبیل Acura را گردهم خواهد آورد.

شرکت هوندا حرفی در مورد تولید جانشینی برای Crosstour در آینده نزدیک نزده است.
توقف تولید Crosstour تعجب‌برانگیز نبود. تولید اتومبیل Acura ZDX که در واقع یک Crosstour با نام جدید محسوب می‌شد، در پایان سال ۲۰۱۳، متوقف شد. شرکت تویوتا نیز اخیراً به نتیجه مشابهی در مورد بخش نیمه واگن و نیمه کراس‌اور خود دست یافته است؛ زیرا این شرکت اعلام کرد که فروش Venza در آمریکا را از ماه ژوئن متوقف خواهد کرد. 

برگرفته از
CROSSTOUR
لینک کوتاه