توقف تولید ELR کادیلاک

نویسنده:

۰۴:۵۶:۱۳

اتومبیل ELR که به عنوان اولین اتومبیل پلاگین هیبریدی کادیلاک محسوب می‌شود، زمانی که در سال ۲۰۱۳ در نمایشگاه Detroit Motor Show معرفی شد، سروصدای زیادی به پا کرد. با این حال، در مدتی کوتاه پس از عرضه به دلیل قیمت بالای ۷۵٬۰۰۰ دلاری، سخت مورد انتقاد قرار گرفت. این مبلغ دو برابر قیمت اتومبیل volt بود که از پلت‌فرم و برخی اجزای مکانیکی آن در ELR استفاده شده بود.
در نتیجه، فروش ELR در بهترین حالت، ناامیدکننده بود. تحقیقات AutoGuide نشان می‌دهد کادیلاک تنها ۱۳۱۰ دستگاه از ELR را سال گذشته و ۳۱۱ دستگاه از آغاز سال ۲۰۱۵، به فروش رسانده است.

عده‌ای از تحلیل‌گران معتقدند رئیس کادیلاک، Johan de Nysschen، احتمالاً تولید ELR را هم به دلایل تجاری و هم به دلایل شخصی متوقف خواهد کرد. زمانی که وی رئیس شرکت آئودی بود، از اتومبیل Volt به عنوان اتومبیلی برای احمق‌ها یاد کرده و شکست فروش این اتومبیل به دلیل قیمت بالایش را پیش‌بینی کرده بود.
شرکت کادیلاک هنوز اعلام نکرده دقیقاً چه زمانی ELR را متوقف خواهد کرد.

اگرچه اتومبیل ELR مدت کوتاهی در میان ما خواهد بود؛ اما رئیس این شرکت تأکید کرده کادیلاک به ارائه فناوری‌های متنوع موتور در اتومبیل‌های خود ادامه خواهد داد تا از قوانین سفت‌وسخت انتشار گازهای آلوده‌کننده که قرار است طی سال‌های آینده در آمریکا، چین و اروپا اجرا شوند، پیروی کند.

همچنین شایعات نشان می‌دهند که یک نسخه پلاگین هیبریدی از CT6 که اخیراً معرفی شده، در نمایشگاه Shanghai Motor Show معرفی خواهد شد. اطلاعات فنی این اتومبیل هنوز مشخص نیست؛ اما این سدان پلاگین احتمالاً می‌تواند در مسافت‌های کوتاه، تنها با استفاده از موتور الکتریکی حرکت کند.


 

برگرفته از
Cadillac ELR
لینک کوتاه

دیدگاه