«برج تاریک» به فیلم تبدیل می‌شود

نویسنده:

۰۵:۲۰:۵۵

دو شرکت فیلم‌سازی سونی و ام.آر.سی، این پروژه را تهیه و بودجه آن را تأمین خواهند کرد. شرکت سونی امید دارد تا با ساخت چندین فیلم و احتمالا یک مجموعه تلویزیونی، این پروژه را به یکی از مجموعه‌های محبوب و پرفروش تبدیل کند.

داستان مجموعه کتاب‌های فانتزی «برج تاریک» استیون کینگ، در دنیایی تخیلی می‌گذرد که در آن استفاده از جادو رایج است و بر روی ماجراهای مردی که عضو فرقه‌ای از هفت‌تیرکشان دلاور است، تمرکز می‌کند.

ساخت این پروژه برای نزدیک به یک دهه مورد بحث بوده و حالا شانسی دوباره پیدا کرده است. فیلمنامه جدید که بر اساس کتاب اول این مجموعه «تفنگدار» است، توسط آکیوا گولدزمن و جف پینکر نوشته شده و به گفته منابع داخلی، این دو نفر کاملا نسخه قبلی فیلمنامه را مورد تجدید نظر دوباره قرار داده‌اند. حالا جستجو برای یافتن کارگردان این پروژه آغاز شده است.

استودیو یونیورسال برای سال‌ها قصد ساخت 3 فیلم و یک سریال تلویزیونی  از این مجموعه کتاب را داشته است اما برآورد بودجه سرسام آور ساخت این پروژه، مانع از ساخت آن شد. در آن زمان ران هوارد به عنوان کارگردان و خاویر باردم به عنوان بازیگر نقش اصلی انتخاب شده بودند. استودیو وارنر نیز از ساخت این فیلم با وجود هزینه‌های بالایش سر باز زد اما به نظر می‌رسد که این بار، کمپانی سونی و ام.آر.سی آن را خواهند ساخت.

استیون کینگ، نویسنده آمریکایی ژانر وحشت و فانتزی از شنیدن این خبر ابراز شادمانی کرده و گفته است: "من واقعا از اینکه برج تاریک بالاخره به سینماها خواهد آمد هیجان زده‌ام. سرانجام طرفداران رولند و دوستانش آن‌ها را بر پرده نقره ای می‌بینند و من بسیار از اقتباس و فیلم‌نامه این پروژه راضی هستم."
 

برگرفته از
برج تاریک
لینک کوتاه

دیدگاه