به‌کارگیری فناوری نیسان در زیر اقیانوس

نویسنده:

۰۴:۲۰:۰۱

اگرچه هرگز پیشنهاد نمی‌کنیم که با اتومبیل خود زیر دریا بروید؛ اما شرکت نیسان یکی از فناوری‌های خود به نام Around View Monitor را در روبات‌هایی که در ته اقیانوس به اکتشاف می‌پردازند، به کار گرفته است.

شرکت نیسان با همکاری Japan Agency for Marine-Earth Science and Technology (JAMSTEC) و شرکت Topy Industries که در زمینه ساخت روبات‌های خزنده تخصص دارد، این پروژه را راه‌اندازی کرده است. شرکت نیسان فناوری Around View Monitor را که معمولاً در کراس‌اورها و شاسی بلندهایش مورد استفاده قرار می‌دهد، در اختیار شرکت Topy قرار داده تا روی وسایل نقلیه کنترل از راه دور خود بگذارد و JAMSTEC آن‌ها را به ته اقیانوس بفرستد.‌ حتی کابینه ژاپن نیز از طریق برنامه Strategy Innovation Promotion از این پروژه حمایت کرده است. هدف از این برنامه استفاده از نوآوری‌های بخش خصوصی در پروژه‌های دولتی است.

شرکت Topy و JAMSTEC امیدوارند با کمک فناوری دوربین ۳۶۰ درجه‌ای نیسان، رازهای ته اقیانوس را کشف کنند. این روش نسبت به روش غرق کردن اتومبیل‌های Juke و Rogue هوشمندانه‌تر به نظر می‌رسد.


 
تنها چیزی که هنوز معلوم نیست، این است که این پروژه چه چیزهایی را کشف خواهد کرد. البته شرکت نیسان اولین شرکت خودروسازی نیست که از فناوری‌های خود در روبات‌ها استفاده می‌کند تا جهان را کشف کند. اخیراً شرکت تویوتا نیز از سیستم شناسایی صدای خود در پروژه Kirobo استفاده کرده بود تا یک روبات به اندازه یک پاینت را در مدار قرار دهد و با فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی صحبت کند.
 


 
برگرفته از
Around View Monitor‌
لینک کوتاه