روبات شمشیرباز!

نویسنده:

۰۸:۰۴:۲۳

ما انسان‌ها تاکنون پیشرفت خوبی بر روی این کره خاکی داشتهایم؛ اما شاید زمان آن رسیده تا کمی نگران باشیم؛ زیرا ممکن است سلطنت انسان‌ها به عنوان گونه غالب این سیاره به زودی به پایان برسد.

گروهی از دانشمندان ژاپنی موفق شدند روباتی بسازند که می‌تواند با استفاده از شمشیر با انسان‌ها بجنگد.
حالا قبل از اینکه روبات‌ها شورشی را علیه ما برنامهریزی کرده و نسل انسان‌ها را منقرض کنند، خود را برای خوشامدگویی به ابر روبات جدید آماده کنید.

این روبات بینام که توسط نوابغ آزمایشگاه Namiki طراحی شده است، مجهز به سیستم بینایی استریو با سرعت بالا و نرمافزار ویژهای است که مشاهده و تفسیر حرکات انسان را امکان‌پذیر می‌سازد. هنگامی که یک حریف از جنس گوشت مانند انسان به قصد حمله به سمت وی حرکت میکند، این روبات بلافاصله متوجه شده و حرکت مهاجم را تجزیه‌وتحلیل می‌کند. سپس بر اساس حرکت شمشیر حریفش، محتملترین مسیر آن را پیشبینی میکند. سیستم این روبات یک حرکت دفاعی را برای جلوگیری از حمله حریفش برنامه‌ریزی کرده و بعد برای خنثی کردن آن، دستش را به حرکت در می‌آورد.

این روبات هنوز در مرحله رشد و توسعه است، اما نتایج آزمون اولیه نشان می‌دهد الگوریتم شمشیربازی این روبات بسیار مؤثر است. ویدئوی این روبات را ببینید. این روبات نسبت به روبات‌های شمشیرباز قبلی، بسیار سریع‌تر حرکت می‌کند. همچنین این روبات روی دو چرخ سوار شده است. اگرچه این روبات در ویدیوی زیر تحرک زیادی ندارد؛ اما پس از آپگرید بعدی، می‌تواند شما را تعقیب کند و گردنتان را ببرد. در آن زمان، حتی فرار هم چاره خوبی نخواهد بود.

 
برگرفته از
روبات شمشیرباز
لینک کوتاه