«زن شگفت انگیز»، بدون کارگردان!

نویسنده:

۰۲:۴۹:۰۴

بنابر اعلامیه‌ای که دیروز منتشر شد، میشل مک لارن این فیلم را به دلیل داشتن «اختلافات خلاقانه» با استودیو وارنر ترک کرده است.
مک لارن، که برای کارگردانی قسمت‌هایی از «بریکینگ بد»، «فایل‌های اکس» و بسیاری دیگر از مجموعه تلویزیونی مشهور شناخته شده است، ماه نوامبر قرارداد کارگردانی فیلم «زن شگفت انگیز»(با بازی گل گدوت) را امضا کرد. بنا بود تا او بعد از مدت‌های بسیار اولین زنی باشد که یک فیلم ابرقهرمانی بزرگ را کارگردانی می‌کند-پتی جنکینز به کارگردانی فیلم «تور: دنیای تاریک» نزدیک شد اما آلن تیلور جای او را گرفت.

تا ماه دسامبر هم هنوز هیچ خبری از یک فیلمنامه و یا تاریخ اکران نبود، اما گزارش‌های قبلی حاکی از آن هستند که این فیلم در سال 2017 اکران می‌شود-اگر کارگردانی پیدا کند. این که یک کارگردان زن دیگر پا پیش خواهد گذاشت تا این چالش را قبول کند هنوز مشخص نیست و قبلا هم لکسی الکساندر ساخت این پروژه را به دلیل ترس از بار برابری جنسیتی برای کارگردانان زن و شخصیت‌های اصلی این فیلم، رد کرده است. او در مصاحبه‌ای گفت: "چند درصد از فیلم‌های ابرقهرمانی با یک قهرمان مرد شکست می‌خورند؟ حالا تصور کنید که ما فیلم «زن شگفت انگیز» را به کارگردانی یک زن داشته باشیم و این فیلم شکست بخورد، چه می‌شود؟! شما هیچ کنترلی روی بازاریابی و بودجه ندارید و فشار زیادی روی شماست. اگر یک کارگردان زن شکست بخورد، ناگهان همه می‌گویند که کارگردانان زن به درد نمی‌خورند!"

تعداد بسیار اندکی از کارگردانان زن کارگردانی فیلم‌های ابرقهرمانی و شخصیت‌های کمیکی را بر عهده گرفته‌اند؛ راشل تالالی در سال 1995 اقتباسی از «دختر تانکی» را ارائه داد که چندان مورد استقبال قرار نگرفت.

گل گدوت برای اولین بار در نقش «زن شگفت انگیز» در فیلم «بتمن مقابل سوپرمن: طلوع عدالت» که سال آینده اکران خواهد شد، دیده می‌شود.

 

برگرفته از
Wonder Woman
لینک کوتاه

دیدگاه