جانشین S80 ولوو

نویسنده:

۰۲:۵۴:۴۶

این سدان جانشین که فعلاً S90 نام دارد، احتمالاً پاییز آینده در نمایشگاه Frankfurt Motor Show معرفی خواهد شد. این سدان یک درجه بهتر از S80 خواهد بود تا با سدان‌های معروف آلمانی مانند BMW 5 Series، Audi A6 و Mercedes-Benz E-Class به رقابت بپردازد.

نائب رئیس بخش راهبردهای محصولات شرکت ولوو، Lex Kerssemarkers، در مورد S90 می‌گوید این سدان ظاهر خاص‌تری نسبت به S80 خواهد داشت؛ زیرا بسیاری از بخش‌های پردازش سبک آن از اتومبیل کانسپت Concept Universe که عکسش را در بالا می‌بینید، گرفته شده است. این اتومبیل کانسپت در نمایشگاه سال ۲۰۱۱ Shanghai Motor Show، معرفی شد. سدان S90 به عنوان یک سدان چهار در معرفی خواهد شد و الهام‌بخش یک واگن استیشن بزرگ به نام V90 می‌شود که کمتر از یک سال از معرفی S90، ارائه می‌شود. یک مدل نیز با فاصله محور بیشتر احتمالاً در آینده ارائه می‌شود و هنوز معلوم نیست این مدل در آمریکا نیز عرضه می‌شود یا خیر.

شرکت ولوو اشاره کرده داخل S90، تکامل داخل کابین XC90 محسوب می‌شود. این یعنی در بخش مرکزی S90 یک کنسول خواهیم دید که یک صفحه‌نمایش لمسی بزرگ و عمودی دارد و از جدیدترین نسل سیستم اینفوتینمنت ولوو بهره می‌برد. همچنین یک بخش ابزاری با ابزارهای سنجش دیجیتالی و یک صفحه قابل تنظیم TFT مشاهده خواهیم کرد.

از آنجا که S90 و XC90 از یک پلت‌فرم بهره خواهند برد، جای تعجبی ندارد که سدان S90 با همان موتور کراس‌اور XC90 ارائه شود. این موضوع برای آمریکایی‌ها بدین معناست که S90 عادی از یک موتور ۴ سیلندر ۲٫۰ لیتری بهره خواهد برد که هم از توربو شارژر و هم از سوپر شارژر استفاده کرده و توانی معادل ۳۱۶ اسب بخار و گشتاوری معادل ۲۹۵ پوند بر فوت تولید می‌کند.
خریداران می‌توانند با پرداخت هزینه بیشتر یک S90 با فناوری هیبریدی پلاگینی Twin Engine ولوو را سفارش دهند. این فناوری قرار است طی سال جاری در اتومبیل XC90 ارائه شود.

اتومبیل S90 قرار است برای مدل سال ۲۰۱۷ ارائه شود.


 

 
برگرفته از
VOLVO S90
لینک کوتاه

دیدگاه