رونمایی از اتومبیل کانسپت GTI Supersport

نویسنده:

۰۳:۴۶:۳۸

همان‌طور که نام این اتومبیل کانسپت نشان می‌دهد، این اتومبیل برای بازی ویدئویی مشهور Gran Turismo 6 طراحی شده است.

طبق گفته شرکت Volkswagen، این اتومبیل کانسپت، آپدیت اتومبیل GTI Roadster Vision Gran Turismo است که سال گذشته با حضور در نمایشگاه Los Angeles Motor Show، تعجب همگان را برانگیخت. این اتومبیل کانسپت ظاهری ماهیچه‌ای دارد؛ زیرا سپر جلوی آن بسیار عمیق است و از یک اسپلیتر الهام گرفته از مدل‌های مسابقه‌ای بهره می‌برد. همچنین یک راه‌بند بسیار بزرگ هوا با مجراهای لانه‌زنبوری، چراغ‌های مه‌شکن عمودی LED و چراغ‌های جلوی جدید مختص این کانسپت در این اتومبیل به چشم می‌خورند.

در بخش عقب نیز یک اسپویلر بسیار بزرگ وجود دارد؛ یک دیفیوزر هوای بزرگ از جنس فیبر کربنی در سپر پایینی و دو لوله اگزوز دوقلو از جنس کروم نیز به چشم می‌خورد. دریچه‌های هوا با کاپوت یکی شده‌اند، یک جفت حاشیه کناری و آینه‌های باریک آینده‌نگرانه در کنار در، ضریب حرکت این اتومبیل را کاهش می‌دهد.

مشخصات فنی کمی مبهم هستند؛ اما با توجه به این که این اتومبیل صرفاً برای یک بازی ویدئویی طراحی شده، این موضوع منطقی است. قدرت این اتومبیل توسط یک موتور VR6 TSI تأمین می‌شود که طبق آمار، توانی معادل ۵۰۳ اسب بخار و گشتاوری معادل ۴۹۰ پوند بر فوت دارد. موتور ۶ سیلندری از طریق دیفرانسیل تمام چرخ و جعبه‌دنده دو کلاجه DSG و سیستم دیفرانسیل تمام چرخ 4Motion شرکت Volkswagen حرکت می‌کند. این اتومبیل در عرض ۳٫۶ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۲ مایل بر ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن ۱۹۰ مایل بر ساعت است.

اگرچه مطمئناً این اتومبیل به تولید انبوه نمی‌رسد؛ اما این اتومبیل کانسپت شرکت Volkswagen ممکن است ماه آینده در نمایشگاه Wörthersee  که قرار است در استرالیا برگزار شود، معرفی شود. البته در حال حاضر، کاربران این بازی می‌توانند این اتومبیل را دانلود کرده و از آن استفاده کنند.برگرفته از
GTI Supersport
لینک کوتاه