خرید Alcatel-Lucent توسط نوکیا

نویسنده:

۱۲:۱۲:۰۱

شرکت نوکیا اعلام کرد قصد دارد شرکت تجهیزات مخابراتی Alcatel-Lucent را به قیمت ۱۵٫۶ میلیارد یورو معادل ۱۶٫۶ میلیارد دلار خریداری کند. این معامله نشان می‌دهد نوکیا قصد دارد به یک شرکت بزرگ تأمین‌کننده تجهیزات شبکه‌ای تبدیل شود که با شرکت پیشگام این بازار یعنی Ericsson به رقابت خواهد پرداخت. شرکت نوکیا قبلاً بخش سخت‌افزار موبایل خود را به شرکت مایکروسافت واگذار کرده بود. شرکت نوکیا و Alcatel-Lucent قصد دارند در نیمه اول ۲۰۱۶ این معامله را به ثبت برسانند. این شرکت جدید احتمالاً از نام تجاری نوکیا استفاده خواهد کرد، اما نام Bell Labs شرکت Alcatel-Lucent برای فعالیت‌های بخش تحقیق و توسعه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طبق گفته نوکیا در بیانیه خود، این شرکت تلفیقی منحصراً برای ایجاد مؤسسه‌ای برای ارائه اتصال بدون درز برای افراد و چیزها، در هر کجا که هستند، فعالیت خواهد کرد. این مؤسسه برای آغاز موج بعدی تغییرات فناوری از جمله اینترنت اشیاء و انتقال به فضای کلاد ضروری است. این شرکت تلفیقی با بیش از ۴۰٬۰۰۰ کارمند در بخش تحقیق و توسعه و صرف ۴٫۷ میلیارد یورو در این بخش در سال ۲۰۱۴، می‌تواند به توسعه فناوری‌های آینده از جمله 5G، IP و شبکه‌‌سازی مبتنی بر نرم‌افزار، کلاد، علم تجزیه‌و‌تحلیل و همچنین حسگرها و تصویربرداری سرعت بخشد.

همچنین طبق چند خبر مرتبط، شرکت نوکیا اعلام کرده این شرکت در حال بررسی مجدد تجارت Here است و ممکن است این تجارت را بفروشد. طبق یک بیانیه، بررسی راهبردی Here هنوز ادامه دارد و مشخص نیست به فروش برسد یا خیر. طبق این بیانیه، پیشنهاد ادغام Alcatel-Lucent زمان مناسبی برای ارزیابی ارزش Here در آینده است. طبق گزارش هفته گذشته Bloomberg، شرکت نوکیا فروش Here را به شرکت‌های مرتبط از جمله Uber و گروهی از خودروسازان آلمانی مورد بررسی قرار داده است.

 

برگرفته از
نوکیا
لینک کوتاه