هکر‌‏های چینی به کامپیوتر دفتر شهردار تایپه حمله کردند

نویسنده:

۱۲:۲۴:۰۷

«لی وی بین»، رئیس فن‌آوری اطلاعات تایپه، روز سه‌شنبه به خبرگزاری‌های دولتی گفت که یک برنامه تروجان در کامپیوتر منشی دفتر کو کشف شده است.


به گفته‌ی مقامات، این حمله که از طرف چین انجام شده است، زمانی فاش شد که مسئولین در بخش‌های دیگری از شهرداری درخواست‌هایی از سوی منشی شهردار برای ارسال اطلاعات شخصی مشاوران شهری دریافت کردند؛ در صورتی‌که منشی درخواستی ارسال نکرده بود. لی گفت که بازرسی‌های اولیه نشان می‌دهد که کامپیوتر آلوده، ۱۱ کامپیوتر دیگر در این مرکز را نیز مورد هدف قرار داد، اما ناموفق بود.


لی افزود که به کامپیوتر شخصی کو نفوذی صورت نگرفته، ولی متخصصان امنیتی برای اطمینان از امنیت سیستم‌‌‌‏ها،  کامپیوترهای شخصی وی را بررسی خواهند کرد.

وی به قصد شناسایی هکر ها، خبر حمله‌ی سایبری را با تاخیر اعلام کرد.


پس از آن که یکی از قانونگذاران حزب کومین‌‌‌‏تانگ تایوان از شهردار تایپه در مورد نشت اطلاعات شخصی قانونگذاران به مطبوعات ویژه‌ی تایوان پرسید، کو موضوع را بررسی کرده و پس از آن خبر حمله‌ی سایبری به دفتر شهردار اعلام شد.

«لین هو-مینگ»، سخنگوی دولتی تایپه گفت که پلیس تایپه تحقیقات بیشتری در این خصوص انجام خواهد داد.


کو ون-جی سال گذشته میلادی در انتخابات شهردار تایپه در مقام نامزد مستقل با ۸۵۰ هزار رای بیشتر از رقیب خود، پیروز شد. وی به سادگی مشهور است. عکسی از وی در متروی شهر بدون همراه و نیروی حفاظتی در ماه ژانویه گذشته منتشر شد. این عکس توجه بسیاری از شهروندان سرزمین اصلی چین را جلب کرده است، به طوری که تفاوت زیادی بین کو و مقامات حزب کمونیست چین که در همه جا به همراه نیروی محافظ می‌روند وجود دارد.

برگرفته از
هکر‌‏های چینی
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “هکر‌‏های چینی به کامپیوتر دفتر شهردار تایپه حمله کردند”