فیلم «زن شگفت انگیز» همچنان توسط یک کارگردان زن ساخته می‌شود

نویسنده:

۰۳:۱۰:۳۸

کمپانی برادر وارنر کارگردان زن دیگری را پیدا کرده، تا جانشین میشل مک لارن کارگردان قبلی فیلم در حال ساخت «زن شگفت انگیز» شود.

پتی جنکینز، که در گذشته فیلم‌هایی چون «Arrested Development»، «Entourage» و نسخه آمریکایی «The Killing» را کارگردانی کرده، به عوامل این فیلم پیوسته تا فیلم ابرقهرمانی «زن شگفت انگیز» را به روی پرده‌های سینما بیاورد.

او به اولین کارگردان زنی تبدیل خواهد شد که پس از سال‌های بسیار کارگردانی یک فیلم عظیم بر اساس یک شخصیت مشهور کمیکی را بر عهده می‌گیرد. میشل مک لارن این پروژه را به دلیل داشتن اخلافات خلاقانه با استودیو ترک کرده است.
جنکینز قبلا برای کارگردانی فیلم «تور 2» برای کمپانی مارول انتخاب شده بود و اگر این فرصت به او داده می‌شد، اولین زنی بود که یک فیلم عظیم مارولی را کارگردانی می‌کرد. بعد از ترک مک لارن، این که استودیو وارنر هنوز علاقه به استخدام یک کارگردان زن داشت یا نه مشخص نبود؛ تعداد کارگردانان زن هالیوودی بسیار کم است و این کمپانی نیز همیشه مشهور به ترجیح دادن مردان به زنان بوده است.

قبلا هم لکسی الکساندر ساخت این پروژه را به دلیل ترس از بار برابری جنسیتی برای کارگردانان زن و شخصیت‌های اصلی این فیلم، رد کرده است. او در مصاحبه‌ای گفت: "چند درصد از فیلم‌های ابرقهرمانی با یک قهرمان مرد شکست می‌خورند؟ حالا تصور کنید که ما فیلم «زن شگفت انگیز» را به کارگردانی یک زن داشته باشیم و این فیلم شکست بخورد، چه می‌شود؟! شما هیچ کنترلی روی بازاریابی و بودجه ندارید و فشار زیادی روی شماست. اگر یک کارگردان زن شکست بخورد، ناگهان همه می‌گویند که کارگردانان زن به درد نمی‌خورند!"
تعداد بسیار اندکی از کارگردانان زن کارگردانی فیلم‌های ابرقهرمانی و شخصیت‌های کمیکی را بر عهده گرفته‌اند؛ راشل تالالی در سال 1995 اقتباسی از «دختر تانکی» را ارائه داد که چندان مورد استقبال قرار نگرفت.

فیلم «زن شگفت انگیز» هنوز تاریخ اکران قطعی ندارد و گل گدوت نقش اصلی را در این فیلم ایفا می‌کند.

 

برگرفته از
زن شگفت انگیز
لینک کوتاه