رونمایی از اتومبیل هیبریدی 308 R پژو

نویسنده:

۰۸:۱۸:۵۲

این اتومبیل کانسپت جدید که 308 R Hybrid نام دارد، قرار است هفته آینده در نمایشگاه Shanghai Motor Show به نمایش گذاشته شود.

این هاچ‌بک از یک موتور پلاگین هیبریدی بنزینی- الکتریکی بهره می‌برد که ۵۰۰ اسب بخار توان تولید می‌کند. موتور ۴ سیلندر ۱٫۶ لیتری توربو شارژ این اتومبیل، ۲۷۰ اسب بخار و دو موتور الکتریکی آن هرکدام ۱۱۵ اسب بخار توان تولید می‌کنند. یکی از موتورهای الکتریکی روی محور عقب و دیگری نزدیک جعبه‌دنده ۶ دنده دستی در محور جلو قرار دارد.
این هاچ‌بک چهار حالت رانندگی به نام‌های Hot Lap، Track، Road و ZEV ارائه می‌دهد. حالت Hot Lap از سه موتور موجود استفاده می‌کند تا توان ۵۰۰ اسب بخاری و گشتاور ۵۳۸ پوند بر فوتی ارائه کند. در این حالت، این اتومبیل در عرض ۴ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۲ مایل بر ساعت می‌رسد. حداکثر سرعت این اتومبیل ۱۵۵ مایل بر ساعت است. در حالت Hot Lap، این اتومبیل به عنوان سریع‌ترین و قدرتمندترین اتومبیل جاده‌ای محسوب می‌شود که تاکنون شرکت پژو ساخته است.

در حالت Track، از موتور توربو ۴ سیلندری و موتور الکتریکی عقب استفاده می‌شود و حدود چهارصد اسب بخار، توان و سیصد و نود پوند بر فوت، گشتاور تولید می‌شود. این حالت نیز باعث می‌شود اتومبیل 308 R سریع‌ترین و قدرتمندترین اتومبیلی محسوب شود که تاکنون پژو تولید کرده است. حالت Road که برای استفاده روزمره طراحی شده، ۳۰۰ اسب بخار توان و ۲۹۵ پوند بر فوت گشتاور دارد. در نهایت حالت ZEV عمدتاً از موتور الکتریکی عقب بهره می‌برد و تنها با استفاده از الکتریسیته، ۳۰۸ اسب بخار توان تولید می‌کند.
باتری لیتیوم-یونی این اتومبیل زیر نیمکت عقب قرار دارد؛ جایی که معمولاً باک بنزین قرار داده می‌شود. باک ۱۳٫۲ گالنی این اتومبیل در بخش تنه و درست بالای موتور الکتریکی و یک جفت ترانسفورماتور قرار دارد که برای انتقال قدرت به چرخ‌ها موردنیاز هستند.

این قدرت عظیم با ظاهری پرخاشگر و پرحرارت تکمیل شده است. یک سپر جلو الهام گرفته از اتومبیل‌های مسابقه‌ای با مجراهای بزرگ هوا، یک گریل رادیاتور بزرگ با الگوی شطرنجی، برش‌های داخل کاپوت و یک سپر عقب مختص این کانسپت از جمله ویژگی‌های ظاهری این اتومبیل محسوب می‌شوند. این اتومبیل از چرخ‌های آلیاژی ۱۹ اینچی بهره می‌برد که به میزان قابل‌توجهی عریض‌تر هستند و بسیار پایین‌تر از یک 308 قدیمی قرار می‌گیرند.

شرکت پژو هفته آینده در شهر شانگهای چین، اعلام خواهد کرد که چه برنامه‌های برای جدیدترین اتومبیل کانسپت خود دارد. از چندین ماه قبل، شایعاتی در مورد ساخت یک 308 قدرتمندتر که قرار است با Golf R شرکت Volkswagen رقابت کند، مطرح شده‌ است. در نتیجه احتمالاً اتومبیل کانسپت R Hybrid هم از نظر ظاهری و هم از نظر مکانیکی، کمی کم‌رنگ شود. با این حال ممکن است این اتومبیل به عنوان یک نسخه محدود قبل از پایان سال ۲۰۱۵ ارائه شود.

 

برگرفته از
PEUGEOT’S 500-HP 308 R HYBRID
لینک کوتاه

دیدگاه