خرید مواد مخدر به نام هنر!

نویسنده:

۰۸:۴۳:۵۴

سال گذشته، گروه هنری «مِدیِنگروپ بیتنیک» نمایشگاه خود «خریدار تاریک اینترنتی تصادفی» را در سوییس برگزار کردند. آن‌ها به روباتی که خلق کرده بودند، هفته‌ای 100 دلار به شکل بیت کوین می‌دادند تا هر چه دوست دارد را از اعماق اینترنت بجوید و بخرد. تمامی اقلام خریداری شده، از یک پاسپورت مجارستانی گرفته تا کلاه بیس بالی با یک دوربین مخفی و 120 میلی گرم اکستازی به شکل قرص‌های زرد، همگی به مکان نمایشگاه پست شدند.

در پایان نمایشگاه در ژانویه، تمامی اجناس و روبات توسط پلیس سوییس توقیف اما هنرمندان از هرگونه اتهامی تبرئه شدند. حالا سه ماه از ماجرا گذشته و روبات هم آزاد شده است. هنرمندان بر روی وبسایت خود نوشته‌اند: "این روز بزرگی برای روبات، برای ما و برای آزادی هنر است." تنها قرص‌های اکستازی توسط پلیس ضبط و نابود شده، اما بقیه اشیا همگی قانونی هستند.
هر گونه پیگرد قانونی این هنرمندان هم توسط مقامات عمومی لغو اعلام شده است: "دادستان عمومی اشاره کرده که مالکیت اکستازی قسمتی از هدف این نمایشگاه و سوالات مطرح شده در آن بوده است. همچنین، علاقه عمومی به این سوالات و توجه معطوف شده به این نمایشگاه، وجود مواد مخدر به عنوان آثار هنری را پوشش می‌دهد، هرچند که ممکن است این گونه نمایشگاه‌ها برای اشخاص سوم شخص احتمال خطر کمی مربوط به درگیر شدن با مواد مخدر داشته باشد."

این که خرید مواد مخدر به عنوان اثر هنری به مد جدید تبدیل شود یا نه را باید منتظر ماند و دید، اما تا به حال که هنر بر مواد مخدر پیروز شده است!

 

برگرفته از
مواد مخدر
لینک کوتاه