تغییر نتیجه جستجوها توسط گوگل

نویسنده:

۰۹:۳۰:۱۳

ظاهراً شرکت گوگل نتیجه جستجو در گوشی‌های هوشمند را به منظور تأکید بر سایت‌های موبایل تغییر خواهد داد. نتیجه این تغییر روش بسیار گسترده و وسیع خواهد بود؛ زیرا سایت‌هایی که نسخه مختص دستگاه‌های همراه دارند، نسبت به سایت‌هایی که تنها نسخه دسکتاپ دارند، ارجحیت خواهند داشت. این موضوع تأثیر گسترده‌ای روی نتیجه جستجوی کسب‌وکارها به هنگام جستجو از طریق یک دستگاه همراه خواهد داشت.

این روش جدید قرار است روز سه‌شنبه ۲۱ آوریل به کار گرفته شود. مدیرعامل سرویس سازنده وب‌سایت Duda، Itai Sadan، در این رابطه گفت: «برخی سایت‌ها قرار است به شدت سورپرایز شوند؛ زیرا به زودی متوجه می‌شوند تعداد افرادی که از طریق دستگاه‌های همراه خود از این سایت‌ها بازدید می‌کنند، تغییر کرده است».

این تغییر احتمالاً مهم‌ترین تغییر در رده‌بندی جستجوهای گوگل از طریق دستگاه‌های همراه محسوب می‌شود. نتایج جستجوی جدید به شدت بر سایت‌های مختص دستگاه‌های همراه متمرکز خواهند بود، بر بارگذاری سریع تأکید خواهند کرد، بالا و پایین رفتن در سایت را بهینه خواهند ساخت و به دنبال سایت‌هایی خواهند بود که دکمه‌ها و واسط‌های کاربری آن‌ها در صفحه‌نمایش‌های کوچک، عملکرد خوبی داشته باشد.

در سال‌های اخیر، مشتری‌ها بیشتر تصمیمات خرید خود را از طریق نتایجی که روی گوشی‌های هوشمند به دست آورده‌اند، اتخاذ نموده‌اند. زمانی که کاربران در خارج از منزل هستند و می‌خواهند تصمیم بگیرند که کجا بروند، معمولاً برای دستیابی به پاسخ از گوگل کمک می‌گیرند. از آنجا که قرار است نتایج بیشتر بر روی سایت‌هایی که نسخه موبایل دارند، تمرکز کند، ممکن است وب‌سایت‌های رستوران‌های سطح پایین در صدر جستجوها نمایش داده شود.

در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۴، کمتر از ۳۰ درصد تمام جستجوهای آنلاین از طریق دستگاه‌های همراه صورت گرفته‌اند که حدود ۱۸٫۵ میلیارد جستجو را در برمی‌گیرد و حدود دوسوم آن‌ها از طریق گوگل انجام شده است. اگرچه علت این تغییر در روش نمایش جستجوها، کاملاً منطقی است؛ اما احتمالاً باعث ایجاد سروصدای زیادی میان کسب‌وکارهای کوچک خواهد شد. کسب‌وکارهای کوچکی که به نسخه موبایل سایت نیاز ندارند یا نمی‌توانند سایت خود را با نسخه موبایل بهینه‌سازی کنند، تحت فشار قرار خواهند گرفت و رده‌بندی جستجوی سایتشان در صفحات بعدی نمایش داده خواهد شد.
 

برگرفته از
گوگل
لینک کوتاه