به‌روزرسانی سیستم PDR اتومبیل Corvette شورلت

نویسنده:

۰۹:۳۷:۲۶

یکی از جذاب‌ترین و کاربردی‌ترین ویژگی‌های نسل جدید Corvette، سیستم ثبت‌ داده‌های عملکرد یا PDR است. هدف اصلی این سیستم، فراهم آوردن اطلاعات برای کمک به رانندگانی است که چند ثانیه از زمان یک دور را از طریق ثبت جریان و دورسنجی، کاهش می‌دهند. در این حالت رانندگان می‌توانند ویدئوی ثبت‌شده را مجدداً پخش کنند و نحوه عملکرد خود را ببینند. همچنین اطلاعاتی همچون سرعت و میزان نیروی گرانشی که در پیچ‌ها بر آن غلبه کرده‌اند، ارائه می‌شود.

PDR ابزار خوبی است؛ اما برخی از رانندگان در مورد کیفیت بازپخش اطلاعات شکایت کرده بودند. این شکایت توسط یکی از اعضای فروم CorvetteForum مطرح شد. مدیر بخش Corvette، Tadge Juechter، معمولاً چند جلسه پرسش و پاسخ را مستقیماً با طرفداران این اتومبیل برگزار می‌کند. وی در یکی از این جلسات اظهار داشت یک سری تغییرات مثبت در بازپخش این سیستم از طریق به‌روزرسانی نرم‌افزاری ارائه خواهد شد.

زمانی که از وی در مورد دوربین سؤال شد، این‌گونه پاسخ داد: «بخش مهندسی جنرال موتورز و همکارمان، Cosworth، به سختی تلاش کرده‌اند تا PDR‌ و تجربه کاربری آن را بهبود بخشند. یکی از بخش‌هایی که مورد بررسی قرار گرفته، کیفیت تصویر است. در همین زمان یک تغییر نرم‌افزاری برای محصولات Bowling Green در آخر ماه مارس ارائه شد و می‌خواهیم طی چند هفته آینده، این تغییر را برای مشتریانی که قبلاً اتومبیل خود را تحویل گرفته‌اند نیز ارائه دهیم».
وی افزود: «این نرم‌افزار چندین تغییر دارد که شامل بهبود تعادل رنگ و وضوح تصویر ویدئو می‌شود». وی تصویری از تصاویر PDR قبل و بعد از به‌روزرسانی نیز ارائه کرد.
اولین تصویر نشان می‌دهد که تصویر PDR از زمان ارائه آن در سال ۲۰۱۵، یک تن سبز رنگ خاص دارد. تصویر دوم یک تصویر بهتر نشان می‌دهد که صحنه را عمیق‌تر ارائه می‌کند.

این موضوع نمونه مناسبی از ارتباط مستقیم مهندسین علاقه‌مند با طرفداران محسوب می‌شود که توانسته نگرانی‌ها را برطرف کرده و حتی گاهی راه‌حل نیز ارائه دهد.
 

برگرفته از
PDR
لینک کوتاه

دیدگاه