وزارت فرهنگ روسیه، اکران فیلم «فرزند ۴۴» را در این کشور ممنوع کرد

نویسنده:

۰۹:۴۸:۰۶

فیلم «فرزند 44» با بازی تام هاردی، وینسنت کسل و گری اولدمن داستان قاتلی زنجیره‌ای را در دوره استالین روایت می‌کند که قربانیانش کودکان هستند. این فیلم بر اساس رمانی فانتزی نوشته تام راب اسمیت نویسنده بریتانیایی ساخته شده و قرار بود تا روز سه شنبه گذشته در روسیه اکران شود.

وزیر فرهنگ روسیه اعلام کرده که بعد از این که مقامات فرهنگی کشور این فیلم را دیده‌اند از توزیع کنندگان آن در روسیه درخواست کرده‌اند تا اکران آن را کنسل کنند. ولادیمیر مدینسکی وزیر فرهنگ این کشور بر روی وبسایت این وزارت خانه نوشته است: " فیم‌هایی چون «فرزند 44» نباید به صورت گسترده برای عموم اکران شود و از تماشاچیان ما کسب درآمد کند،نه هفتادمین سالگرد پیروزی ما و نه هیچ سال دیگری."

چنین اتفاقی و کنسل کردن یک فیلم عظیم هالیوودی آن هم درست یک روز قبل از اکران، بسیار کم سابقه است. در سال‌های اخیر روسیه برخوردهای بسیار سختی را با تفکر و تصاویر منفی از دوران جماهیر اتحاد شوروی در دوره استالین داشته و نقد از کسانی که در جنگ جهانی دوم جنگیده‌اند یک تابو محسوب می‌شود. وزارت فرهنگ روسیه این فیلم را متهم به تحریف واقعیات و اتفاقات تاریخی فرهنگی در دوران و بعد از جنگ جهانی دوم کرده است. داستان فیلم در سال 1952 و یک سال پیش از مرگ استالین اتفاق می‌افتد و در آن کارآگاهی مستقل به دنبال یک قاتل زنجیره‌ای می‌گردد، اما مقامات شوروی وقوع چنین قتل‌هایی در جماهیر شوروی را غیر ممکن می‌دانند.

 

برگرفته از
فرزند ۴۴
لینک کوتاه

دیدگاه