تکامل ۱۰۰ ساله دوربین را در کمتر از ۱۰ ثانیه تماشا کنید

نویسنده:

۱۱:۵۶:۲۹

جوانان متولدشده در عصر دیجیتال ممکن است فکر کنند دوربین یک اختراع مدرن است؛ اما بسیاری از ما می‌دانیم که قدمت آن به بیش از ۱۰۰ سال می‌رسد. مطمئناً، در داخل دوربین‌های دیجیتال، سیستم‌های کامپیوتری کوچک وجود دارد، اما مفهوم کلی که استفاده از یک لنز برای گرفتن نور است، هنوز تغییر نکرده است.

برای نشان دادن تکامل دوربین، یک تیم از سایت Deals eBay، چند عکس GIF انیمیشنی سرگرم‌کننده برای ۸ برند معروف حوزه دوربین ساخته‌اند.

یکی از کارمندان سایت eBay به نام Ashlea Green در این رابطه می‌گوید: «ما می‌خواستیم تغییراتی که در طول ۱۰۰ سال گذشته در فناوری دوربین اتفاق افتاده، به نمایش بگذاریم. به منظور به دست آوردن طیف گسترده‌ای از نوع دوربین‌هایی که پیش‌تر و در حال حاضر در بازار وجود دارد، برندهای محبوب مشتریان را از بین ۵ دسته دوربین‌های مختلف انتخاب کردیم که عبارت‌اند از DSLR، SLR، Rangefinder ۳۵ میلی‌متری، Instant و Point & Shoot. ما از نرم‌افزار تغییر شکل برای ردیابی این تغییرات و ردیابی تکامل برخی از برندهای نمادین دوربین در تاریخ جهان استفاده کردیم. برای حفظ انسجام تغییر شکل‌ها، هر نوع دوربین حداقل دارای ویژگی ۱۰ مدل مختلف از اولین دوربین تک لنزی غیر بازتابی (Rangefinder) در سال ۱۹۱۶ گرفته تا اولین دوربین DSLR سونی، است».

Nikon
این انیمیشن‌ها برای کامل کردن یک پست وبلاگ که در مورد تکامل دوربین مدرن بود، ساخته شدند. داستان از اینجا شروع می‌شود که دوربین‌های اولیه و تاریک‌خانه چگونه کار می‌کنند و بعد در مورد تاریخ، موضوعات بی‌اهمیت و جوانب مثبت و منفی استفاده از یک دوربین شرح داده می‌شود. سپس این پست وبلاگ با توضیح انواع مختلف دوربین‌هایی که بعداً آمدند، مانند سری M rangefinder ۳۵ میلی‌متری از Leica، SLR ۳۵ میلی‌متری از Nikon و Pentax، دوربین‌های Instant مدل Instax از Fujifilm و Polaroid، دوربین‌های کامپکت Olympus  و DSLR سونی و Canon.

بدون شک اگر شما به دنبال خرید یک دوربین خوب هستید، eBay کاملاً مناسب است.

canon

SONY

Polaroid

Pentax

Olympus

Leica
Fujifilm(Instax)
برگرفته از
تکامل ۱۰۰ ساله دوربین
لینک کوتاه

دیدگاه