گوگل دودل و هیولای دریاچه لاک نِس!

نویسنده:

۰۶:۳۷:۰۱

گوگل هدیه‌ای برای طرفداران هیولای دریاچه لاک نس اسکاتلند به مناسبت 81مین سالگرد پخش عکسی از این موجود اسرار آمیز درنظر گرفته است: گوگل دودلی از این موجود و یک ویژگی جدید بر روی نقشه گوگل!

کسانی که مصمم پیدا کردن این هیولای گریزپا هستند، اکنون می‌توانند از نمای خیابانی گوگل استفاده کنند تا به صورت آنلاین به جستجوی این هیولای باستانی بپردازند. معمولا هنگامی که کاربران نقشه‌‌های گوگل می‌خواهند به جستجوی مکان خاصی در نمای خیابانی گوگل بپردازند، پگمن زرد ظاهر می‌شود. اما اگر در اطراف دریاچه لاک به جستجو بپردازید، یک هیولای پگ-نس زرد جایگزین پگمن می‌شود و شما را راهنمایی می‌کند و به شما قابلیت زوم کردن در قسمت‌های مختلف دریاچه را می‌دهد.

«ویزیت اسکاتلند» شورای توریسم اسکاتلند، می‌گوید امیدوار است که این ویژگی جدید نقشه گوگل که به صورت جهانی قابل دسترس است، به شناسایی بیشتر لاک نس و اسکاتلند در جهان کمک کند. برای ساخت نقشه نمای خیابانی گوگل، متخصص این زمینه آدریان شاین و تیم کتلین سی ویو سِروِی با استفاده از دوربین‌های گوگل از محوطه دریاچه و عکس‌هایی از رو و زیر آب گرفته‌اند.
راه اندازی ویژگی جدید نقشه‌های گوگل درست مقارن با سالگرد 81 سالگی انتشار عکس معروف هیولای دریاچه لاک نس است که توسط کلنل رابرت ویلسون گرفته شده و در دیلی میل به چاپ رسید. این عکس که به عنوان «عکس جراح» هم شناخته می‌شود، هیولای افعی مانندی را نشان می‌دهد که از آب بیرون آمده است.

گوگل در طراحی دودل طنز آمیز خود و برای نشان دادن این که این عکس چگونه به وجود آمده، بیگانگان فضایی را به تصویر درآورده که سوار ماشینی اختراعی با چرخ دنده هستند و زیر دریاچه پا می‌زنند!
 

برگرفته از
هیولای دریاچه لاک نِس
لینک کوتاه

دیدگاه