«سریع و خشن ۷» رکوردها را می‌شکند!

نویسنده:

۰۸:۱۳:۵۰

مجموعه فیلم‌های «سریع و خشن» بعد از شکست فیلم دوم، به سرعت محبوبیت دوباره خود را بازیافتند و اضافه شدن راک(دواین جانسون) یکی از عوامل آن بود، اما تقدیم کردن فیلم هفتم به خاطره پل واکر فقید(ستاره این فیلم‌ها) این مجموعه را به یکی از عظیم‌ترین فیلم‌های سال 2015 تبدیل کرده است!

«سریع و خشن 7» تنها در 17 روز موفق به فروش 1 میلیارد دلار در گیشه‌های سینماهای جهان شده است، سریع‌تر از فیلم‌های پرفروشی چون آواتار، اونجرز و هری پاتر و قدیسان مرگ بار 2 که همگی در 19 روز به چنین رکورد فروشی دست یافتند.

علاوه بر آن، این فیلم اولین فیلم استودیو یونیورسال است که در اولین اکران خود به فروش 1 میلیارد دلاری دست پیدا می‌کند.(اکران دوباره پارک ژوراسیک در سینماهای سه بعدی در سال 2013، فروش آن را به 1.044 میلیارد دلار رساند.)

«خشن 7» توسط جیمز ون کارگردانی شده و در آن پل واکر، وین دیزل، دواین جانسون، میشل رودریگز، جوردانا بروستر، تایریس گیبسون، جیسون استاتهم و لوداکریس بازی می‌کنند. این فیلم فروش کلی مجموعه فیلم‌های سریع و خشن را به بیش از 3 میلیارد دلار رسانده است.
دانکن کلارک، مدیر توزیع بین المللی استودیو یونیورسال می‌گوید: "فیلم کوچکی که در مورد خرده فرهنگ مسابقات خیابانی شرق لس آنجلس بود، حالا به پدیده‌ای جهانی تبدیل شده و «خشن 7» رکوردها را در بسیاری از کشورهای جهان شکسته است." انتظار می‌رود که این فیلم در پایان تاریخ اکران خود به رکورد 1.3 یا 1.4 میلیون دلار نیز برسد.

از دیگر رکوردهای این فیلم می‌توان به دست یافتن به دومین افتتاحیه جهانی پر فروش تاریخ سینما اشاره کرد(397.2 میلیون دلار) که این فیلم را در رتبه دوم و پشت سر فیلم هری پاتر و قدیسان مرگبار 2 قرار می‌دهد. همچنین این فیلم رکورد فروش افتتاحیه خانگی و جهانی برای یک فیلم در تاریخ استودیو یونیورسال را شکسته است.

 

برگرفته از
سریع و خشن
لینک کوتاه