نمایش آثار نقاشی تنسی ویلیامز، برای اولین بار

نویسنده:

۰۸:۱۸:۳۸

تنسی ویلیامز نمایشنامه نویش شهیر آمریکایی، نقاشی را در خانه‌اش در کی وست آغاز کرد. او این خانه را در پی موفقیت نمایشنامه «باغ وحش شیشه‌ای» در سال 1944 خریداری کرده بود. او تا کمی پیش از مرگش در سال 1983 در آن خانه زندگی می‌کرد و در 20 سال آخر عمرش، درگیر افسردگی حاد، مصرف مواد مخدر و اعتیاد به مشروبات الکلی بود.

با این حال، او به نوشتن ادامه داد. اما موضوعی که تعداد کمی از آن خبر داشتند، این بود که نقاشی راه گریز خلاقانه دیگری برای او، نویسنده نمایشنامه «اتوبوسی به نام هوس» بود. آثار او هم اکنون برای بازدید عموم در موزه هنر جنوبی آگدن در نیو اورلئانز گذاشته شده‌اند.

ویلیام اندروز، مدیر اجرایی آگدن به واشنگتن پست می‌گوید: "نقاشی کردن مانند نگاه کردن در یک آینه است، به نظر من، تنسی ویلیامز از انعکاس خودش که در تابلوهای نقاشیش می‌دید لذت می‌برد."
دیوید ولکوفسکی، یکی از دوستان تنسی ویلیامز که مالک تمامی این آثار به جز دو عدد از آن‌ها است، ملاقات‌هایش با او را به یاد می‌آورد. او به واشنگتن پست گفت: "یک بار تنسی ویلیامز به ملاقات من آمد و یک بطری شراب قرمز، نوارهای بیلی هالیدی و رنگ نقاشی به همراه داشت و تا شب نقاشی کرد."

این نقاشی‌های رنگ روغن که تم‌های رنگی گرم و استوایی دارند، معمولا از طرف ویلیامز به عنوان هدیه داده شده و یا گم و دور انداخته می‌شدند. ولکوفسکی در طی سال‌ها و با سختی‌های زیاد، بسیاری از این تابلوها را در کنار هم جمع کرده است. در میان آن‌ها، پرتره خود ولکوفسکی نیز به چشم می‌خورد که ویلیامز آن را امضا کرده است.

 

برگرفته از
آثار نقاشی تنسی
لینک کوتاه

دیدگاه