ساخت موزه «تکنو» در آلمان

نویسنده:

۰۸:۱۹:۳۹

شهرهای سراسر جهان موزه‌هایی باز می‌کنند که سلیقه ساکنانشان را بازتاب می‌دهند: برلین موزه‌ای مختص سوسیس دارد، مانیلا موزه سلفی را گشوده و حالا فرانکفورت هم قصد بازگشایی موسسه‌ای مختص موسیقی الکترونیک دارد!

به گزارش دویچه وله، این موزه که بازگشایی آن برای سال 2017 برنامه ریزی شده، «مومِم»(MOMEM) نام دارد که مخفف «موزه موسیقی الکترونیک مدرن» است و در آن به محوریت موسیقی تکنو در صحنه موسیقی آلمان، فرهنگ کلوب‌ها و ماهیت این موسیقی پرداخته خواهد شد.

این موزه همچنین به آرشیو کردن و نمایش تاریخ موسیقی الکترونیک پرداخته و ارتباط فرهنگی آن را توضیح می‌دهد و به بازدید کننده موزه، این امکان را می‌دهد که این ژانر موسیقی را در عمق و ریشه آن تجربه کند. این تجربه که گره خورده با تم شاد و هیجان انگیز موسیقی تکنو است، آن را مناسب برای تمامی رده‌های سنی می‌سازد.

بازگشایی «مومم» از ایده‌های «آندرئاس تامالا»، مخترع واژه «تکنو» است. تامالا پیشگام این موسیقی بود و با «تکنو پارتی»‌هایی که در دهه 80 برگذار می‌کرد، این نوع موسیقی را به جهان شناساند. او هم اکنون به عنوان یک دی.جی و تهیه کننده فعال است و اولین رییس افتخاری موزه تکنو خواهد بود.

 

برگرفته از
تکنو
لینک کوتاه