ساخت «مدل تقلبی دیوار چین» در چین!

نویسنده:

۰۶:۳۵:۵۱

بخش مهندسی زیستی دانشگاه ووهان برای ساخت دیوار چینی تقلبی به درازای 1 مایل با بودجه‌ای معادل چهار میلیون ین(بیش از 650,000 دلار) مورد انتقاد شدید قرار گرفته است. به گزارش تلگراف، ساخت این پروژه از سال پیش آغاز شده و انتظار می‌رود که در ماه سپتامبر سال جاری کامل شود.

بسیاری از مردم در اینترنت بیزاری خود را از اجرای چنین پروژه‌ای و تقلید از اثر فرهنگی محبوبشان اعلام کرده‌اند. یکی از کاربران وِیبو، نسخه چینی توییر می‌نویسد: "وظیفه یک دانشگاه توجه به تحصیل مردم است، نه ساختن مکان‌های توریستی!" و دیگری می‌گوید: "من واقعا فکر نمی‌کردم که دانشگاهی چنین آی کیوی پایینی داشته باشد!"
این دانشگاه در میان 10 دانشگاه برتر چین قرار گرفته و برای داشتن محیط زیبا و بزرگش که ساختمان‌های سبک غربی و چینی را در خود ترکیب کرده، مشهور است. دانشگاه ووهان حدود 56000 دانشجو دارد.
یکی از سخنگویان دانشگاه، ژانگ چونگیانگ به تلگراف می‌گوید که دانشجویان می‌توانند از این دیوار تقلبی برای بررسی فیزیکی دیوار و به عنوان جایی برای مطالعه تاریخ چین استفاده کنند.
به گفته یونسکو، دیوار بزرگ چین که در سال 220 قبل از میلاد مسیح ساخته شده، تا قرن هفدهم میلادی نیز در حال ساخت و گسترش بوده است. این دیوار که بیش از 5500 مایل طول دارد، عظیم ترین بنای نظامی جهان است.

 

برگرفته از
دیوار چین
لینک کوتاه