رونمایی از اتومبیل کانسپت FNR شورلت

نویسنده:

۱۱:۴۲:۱۵

برخی از اتومبیل‌های کانسپت، پیش‌نمایشی از مدل‌های آینده هستند و برخی تنها برای جلب توجه ارائه می‌شوند. این اتومبیل به گروه دوم تعلق دارد و صرفاً جهت جلب توجه ساخته شده است.
اتومبیل کانسپت Chevrolet FNR که در نمایشگاه Shanghai Auto Show امسال به نمایش گذاشته شده، بیشتر شبیه یک اتومبیل رویایی است تا یک اتومبیل واقعی.

اگرچه برخی اتومبیل‌ها از هواپیماهای جنگی یا ورزشکاران الهام می‌گیرند؛ اما طراحان شرکت Pan Asia Technical Automative Center شرکت جنرال موتورز که در شانگهای واقع شده، برای طراحی این اتومبیل کانسپت از حشرات الهام گرفته‌اند.

اتومبیل FNR از طراحی کپسولی بهره می‌برد، چرخ‌های آن کاملاً در گوشه‌ها و دور از کابین ۴ سرنشینه قرار گرفته‌اند و درهای این اتومبیل همانند بال‌های سنجاقک به سمت بالا باز می‌شوند.
این اتومبیل از چراغ‌های جلو و عقب لیزری برخوردار است که ظاهراً به منظور به رخ کشیدن برتری خود نسبت به سیستم‌های چراغ لیزری برخی خودروسازان آلمانی به کار رفته است.
قدرت این اتومبیل به اندازه ظاهر آن عجیب و شگفت‌انگیز است. طبق گفته شرکت شورلت، این اتومبیل از موتورهای الکتریکی و چرخ‌های بدون مرکز مغناطیسی و یک سیستم شارژ وایرلس خودکار بهره می‌برد.
اگرچه این اتومبیل کاملاً اسپرت به نظر می‌رسد؛ اما شرکت شورلت هنوز آمار و ارقام عملکرد را اعلام نکرده و اطلاعاتی در مورد نحوه عملکرد سیستم آینده‌نگرانه این اتومبیل ارائه نکرده است.
یکی دیگر از فناوری‌های آینده‌نگرانه در FNR، قابلیت رانندگی خودکار است. این اتومبیل از حسگرهای داخلی و یک رادار که روی سقف تعبیه شده، بهره می‌برد تا محیط اطراف را شناسایی کند و حتی مسیرهای جایگزین را نیز زمانی که راننده اتومبیل را کنترل می‌کند، پیشنهاد دهد.

تغییر حالت رانندگی از دستی به خودکار از طریق ایماواشاره انجام می‌شود. در حالت خودکار، صندلی‌های جلو ۱۸۰ درجه می‌چرخند تا مقابل صندلی‌های عقب قرار بگیرند و بدین طریق اتومبیل FNR‌ را به یک اتاق نشیمن متحرک تبدیل می‌کنند.

از ویژگی‌های فناوری دیگر می‌توان به دستیار هوشمند شورلت و شناسایی عنبیه اشاره کرد. FNR در صورت تأیید عنبیه چشم، به راننده اجازه می‌دهد اتومبیل را کنترل کند.
مطمئناً این اتومبیل عجیب‌وغریب به تولید انبوه نمی‌رسد؛ اما بخشی از تحولات اتومبیل‌های کانسپت است که سعی دارند پیش‌بینی کنند چگونه رانندگی خودکار، طراحی اتومبیل‌ها را تغییر خواهد داد.

 

 
برگرفته از
FNR شورلت
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “رونمایی از اتومبیل کانسپت FNR شورلت”